uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

Зустріч Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця з університетською спільнотою

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Зустріч Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця з університетською спільнотою

17 грудня 2024 року в коворкінгу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого відбулася зустріч Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця зі студентами та викладачами Університету.

У заході також взяли участь Представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Харківській області Оксана Червякова, представники Офісу Омбудсмана України, ректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Анатолій Гетьман, проректор з науково-педагогічної роботи та стратегічного розвитку Юрій Барабаш,  проректор з навчально-виховної роботи та соціального розвитку Олексій Нестерович, декани факультетів, викладачі та студенти вишу.

Відкриваючи захід ректор Університету Анатолій Гетьман зауважив: «Для нас велика честь приймати у стінах нашого навчального закладу випускника Університету – Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця. Сподіваюся, що сьогоднішня зустріч буде цікавою та корисною».

Дмитро Лубінець у своєму ґрунтовному виступі окреслив основні напрямки роботи Офісу Омбудсмана України. Мова йшла про реакцію на звернення громадян щодо порушення їхніх прав та свобод, копітку діяльність із повернення військовополонених та цивільних, захоплених росією, роботу із ВПО та ін. Також Омбудсман оголосив про можливість стажування студентів Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого в Офісі омбудсмана України із можливістю подальшого працевлаштування.

«Я запрошую студентів проходити у нас практику, стажування, а після цього, за бажанням, долучитися до команди Омбудсмана України. Ми шукаємо молодих, активних людей, які хочуть себе проявити і для яких захист прав і свобод людини та громадянина є не просто рядком у Конституції, а життєвою позицією», – наголосив Дмитро Лубінець.

Окрема частина зустрічі була присвячена запитанням із залу та відповідям на них. Студентів найбільше цікавили питання, що стосувалися кризи роботи міжнародних організацій, приєднання України до FRA, практичних аспектів захисту соціальних та економічних прав і свобод людини і громадянина в умовах правового режиму воєнного стану, інституційних основ діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Майбутні юристи з цікавістю запитували і про те, що болить всім українцям, – особливості обміну військовополонених та повернення цивільних заручників.

Омбудсман зазначив, що попри постійну трансформацію позиції рф та їхнього небажання співпрацювати щодо даного питання, Україна не зупинятиметься у своєму прагненні повернути додому своїх громадян і застосовуватиме усі механізми, аби це сталося якнайшвидше.

Дмитро Валерійович відзначив високий рівень ерудованості студентів Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, з огляду на глибинні запитання, які вони задавали.

Студенти, які задали найцікавіші питання отримали від Омбудсмана цінні подарунки. Ними стали третьокурсник факультету юстиції Дмитро Сафонов та першокурсниця факультету прокуратури Анна Іванішина.

Наприкінці зустрічі Дмитро Лубінець подякував керівництву Університету за сприяння в організації правопросвітницького заходу.

Проведений захід, як сказали самі студенти, для них набув особливого забарвлення, оскільки вони очікували здебільшого слухати, але Дмитро Лубінець став ініціатором відкритої бесіди й будь-яких запитань. Майбутні юристи не тільки дізналися про практичні аспекти та напрями діяльності Офісу Омбудсмана, а й обговорили питання соціальної значущості їхньої майбутньої професії та особливі виклики, які постануть перед ними як фахівцями в складний для України час. Адже сьогодні вони – студенти, а вже завтра стоятимуть на варті захисту прав і свобод людини і громадянина.

Після зустрічі Омбудсман України відповів на кілька запитань.

– Пане Дмитро, яка мета сьогоднішньої зустрічі зі студентами і чому це важливо?

– Вважаю, що основна ціль – це розвиток майбутнього покоління, яке буде змінювати нашу державу на краще. Такі зустрічі є взаємокорисними, оскільки дозволяють не лише передати власні знання, але й отримати енергію та натхнення від студентів. Це така синергія в обидві боки. Особливо приємно що сьогодні це відбулося у одному з найкращих правових вишів України – Національному юридичному Університеті імені Ярослава Мудрого, який я маю честь вважати своєю alma mater, як випускник цього вишу.

– Чи задоволені Ви результатом зустрічі?

– Максимально задоволений. Мені дуже сподобалося спілкування зі студентами. Незважаючи на те, що на зустріч відводилося пів години, ми розмовляли набагато більше.

– Які запитання студентів, виявилися для Вас найцікавішими?

– Під час спілкування зі студентами мені сподобалося запитання: «Які напрацювання треба зробити, щоб вдосконалити міжнародне гуманітарне право, як досягнути додаткових результатів у цій сфері?». Друге цікаве запитання було від студента 3 курсу Дмитра Сафонова щодо необхідних навичок для роботи в Офісі Омбудсмана. Третє – від першокурсниці Анни Іванішиної: «Що треба знати, щоб отримати перше робоче місце та як долучитися до команди Омбудсмана». Інтерес викликали також запитання щодо спілкування з представниками рф та повернення з полону українських громадян, як військових, так і цивільних. Насправді, усі запитання були цікавими.

– Що Ви можете побажати нашим студентам?

– Я навіть розпочав зустріч зі студентами словами, що я їм трошки заздрю, бо зараз найкращі роки у їхньому житті. Хочу побажати миру. Щоб наступний 2025 рік приніс нам усім довгоочікувану перемогу, встановлення справедливого миру та відповідальність для російських окупантів, а також припинення сотень тисяч воєнних злочинів та порушень прав громадян України. Хочу, щоб нарешті цей світ став справедливим для всіх, у першу чергу, для України та українців. Вважаю, що найбільше наше бажання – це мир і справедливість.