Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > За ініціативи Наукової бібліотеки та кафедри культурології проведено літературно-мистецький захід «Слово Перемоги»

1 жовтня 2024 року до 220-річчя Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, до Дня захисників і захисниць України, у День Покрови Пресвятої Богородиці за ініціативи Наукової бібліотеки та кафедри культурології проведено літературно-мистецький захід «Слово Перемоги».

На знак подяки Збройним силам України, на вшанування мужності та героїзму тих, хто в російсько-українській війні захищає незалежність і територіальну цілісність нашої держави, на вшанування пам’яті загиблим від рук ненависного російського окупанта, боронячи нашу волю, свободу, право жити «на нашій славній Україні», бути повновладними господарями на своїй землі, у заході взяли участь курсанти 1-2 курсів Інституту Служби безпеки України, студенти факультетів прокуратури, слідчої та детективної діяльності, міжнародного та європейського права.

Кожен виступ учасника був пронизаний великою любов’ю до України, до рідної землі, просякнутий духом патріотизму, гордості за приналежність до незвитяжного українського народу, незламною вірою в Перемогу.

Зі збірки віршів поета-хмельничанина «Птах і аритмія ночі» Олександра Шенькарука, котрий зі зброєю в руках боронить рідне, українське, зокрема й українське слово, пролунали твори в проникливому читанні  курсантів Інституту Служби безпеки України.

Звучала поезія Тараса Шевченка, Олександра Олеся, Василя Симоненка, Ліни Костенко, Сергія Жадана та ін. у читанні Марії Галаєвої, Вікторії Черкашиної, Аліни Бокової, Дани Шевцової, Кири Грабовенко, Анни Козльонкової, Діани Сизонової, Валерії Соколової, Софії Рубан, Божени Сороки.

Власну поезію презентували Таїсія Сєдих, Анастасія Романюк, Євгенія Завеліцька, курсанти Інституту Служби безпеки України.

Гліб Хонько не лише представив власний малюнок, приурочений Дню захисників і захисниць України, а й подарував Науковій бібліоеці.

Незабутні враження від гри на скрипці Анастасії Романюк та пісні «Червона рута» Володимира Івасюка у виконанні гурту в складі Ольги Нестеренко, Божени Сороки, Поліни Цвєткової, Марії Галаєвої, Миласлави Медяник, Анастасії Куст, Даніїла Сліпця.

Почесна гостя заходу Аліна Чернуха – авторка численних поетичних збірок, казок для дітей, оповідань і повістей для дорослих – подякувала всім виконавцям за поетичність, музикальність, любов до слова та прочитала власну поезію.

Модерували захід Василь Пивоваров, завідувач кафедри культурології та Ірина Бова, завідувачка відділу Наукової бібліотеки.

Увагу учасників літературно-мистецького заходу привернули електронна виставка «Російсько-українська війна»  та книжкова експозиція “Пошана за подвиг, вдячність за волю” про українське козацтво, славні й незабутні сторінки визвольної боротьби нашого народу проти поневолювачів, добірку творів сучасних українських поетів і письменників, які майстерно підготувала бібліотека.

Шорт запис заходу