9 січня відбулися загальні збори трудового колективу на яких було заслухано звіт Ректора Університету Анатолія Гетьмана та Голови профспілкового комітету Валентини Білик.
Зокрема, Анатолій Гетьман, підбиваючи підсумки роботи за 2023 рік, тобто за другий рік повномасштабного вторгнення росії в Україну, зазначив, що місто Харків продовжує перебувати на передовій лінії боротьби нашої держави за незалежність. Розпочата росією повномасштабна війна проти незалежності нашої держави стала каталізатором усіх процесів в українському суспільстві. Університет, як і всі інші ЗВО, працює задля перемоги Збройних Сил України, української держави над ворогом, створює безпечні умови для функціонування, проводить освітянську та наукову діяльність,
Слід відмітити, що у 2023 році Університет увійшов до Міжнародного рейтингу QS (ТОП 300 найкращих юридичних університетів світу, що є ключовим незалежним показником ефективності та репутації університетів на світовій арені).
А також, Державна служба якості освіти підвищила рейтинг Університету серед ЗВО України в царині оцінювання ступеня ризику від провадження господарської діяльності у сфері вищої освіти із «середнього» показника до «незначного». Це свідчить про стійкість вишу у складних умовах воєнного стану та тенденцію до розвитку.
В Університеті працює 501 науково-педагогічний працівник, з яких 474 викладачі мають науковий ступінь доктора наук, кандидата наук або доктора філософії, а 365 викладачам присуджено вчене звання професора або доцента. Серед професорсько-викладацького складу Університету 9 академіків і 16 членів – кореспондентів Національної академії правових наук України; 16 заслужених діячів науки і техніки України; 8 заслужених працівників освіти України; 11 заслужених юристів України; 2 народних артисти України; 4 заслужених працівники культури України; 1 заслужений артист України; 7 лауреатів Державної премії України. Кафедри Університету на 100% забезпечені викладачами з науковими ступенями, тобто показник викладачів, які мають наукові ступені та вчені звання, сьогодні складає 96%.
Провідні науковці Університету входять до науково-консультативних рад: при Верховному Суді – 27 осіб, при Конституційному Суді України – 16 осіб, при Голові Верховної Ради України – 18 осіб, що є найбільшим показником з-поміж вчених інших науково-дослідних установ, які входять до їх складу.
У 2023 році продовжилася робота з розвитку дистанційних технологій навчання. Лабораторія організації дистанційної освіти опікується системою електронної пошти Університету і порталом Навчальних електронних інформаційних комплексів (НЕІКів), який експлуатується на базі програми Moodle. У цілому на поточний момент на порталі експлуатується приблизно 420 НЕІКів. Це дуже велика кількість. НЕІКи містять мультимедійні файли – відео та аудіо (на поточний час маємо приблизно 1500 відео- й аудіоматеріалів, підключених до НЕІКів), 3630 тестів (це не окремих питань, а скомпонованих тестів – підсумкових, модульних, до окремих тем). З 1 вересня 2023 року нараховано близько 13000 активних (які неодноразово заходили на портал і проявляли свою активність) користувачів.
Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого отримав дистанційне підключення та безоплатний доступ до: Bentham Science, Research4Life, EBSCOhost, Scopus, ScienceDirect, Researcher Discovery, Researcher Academy, Мendeley. Ресурси активно використовуються здобувачами вищої освіти, дослідниками.
У 2023 році підписано Меморандуми з такими закладами, як: Падуанський університет (Італія); Тартуський університет (Естонія); Університет Вітовта Великого (Литва); Сілезький університет (Польща).·Талліннський технологічний університет (Естонія); Фракійський університет імені Демокрита (Греція).
Тож, попри складну ситуацію в Україні та області, Університет не лише продовжує утримувати лідерські позиції в сфері юридичної освіти та науки, а й примножує свої здобутки, розвивається, встановлює нові партнерські зв’язки та отримує визнання на міжнародній арені.
Під час свого виступу голова профспілкового комітету Валентина Білик зазначила, що відділом охорони праці та пожежної безпеки Університету підготовлені й облаштовані підвальні та цокольні поверхи навчальних корпусів і гуртожитків для укриття працівників і студентів під час повітряної тривоги.
Важливим досягненням нашого ЗВО є незміна відсутність заборгованостей по виплаті заробітної плати та стипендії, відпускних, надбавок, доплат, виплат грошової допомоги на оздоровлення до щорічної відпустки усім працівникам.
Зобов’язання із забезпечення соціального захисту визначаються Колективним договором і виконуються в повному обсязі.
Ректорат і профспілковий комітет підтримували матеріально усіх, хто постраждав під час війни, надавали гуманітарну, психологічну допомогу, виділяли місця в гуртожитках працівникам Університету і тим сім’ям, житло яких було пошкоджене або знищене.
В Університеті працює комісія з отримання, оформлення й розподілу гуманітарної допомоги на період дії воєнного стану. Завдяки зусиллям ректорату і профспілкового комітету 407 працівників вишу неодноразово змогли отримати гуманітарну допомогу (продуктові набори й гігієнічні засоби).
Навіть у умовах воєнного стану піклування про здоров’я і життя працівників Університету в процесі трудової діяльності залишається одним із пріоритетних завдань роботи адміністрації і профспілкового комітету.