15 березня 2024 року в Університеті відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми і питання вирішення податкових спорів в умовах воєнного стану».
Захід зібрав провідних спеціалістів, що обговорювали нагальні питання податкового законодавства та практику податкового правозастосування в умовах воєнного стану. Серед них голова Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Михайло Смокович; судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду – Ігор Дашутін, Раїса Ханова та Микола Яковенко; голова П’ятого апеляційного адміністративного суду Олександр Джабурія; співголова секції податкового права Ради адвокатів Харківської області Катерина Павлуненко; суддя Другого апеляційного адміністративного суду Світлана Рєзнікова; перший проректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Микола Кучерявенко та ін.
На початку заходу із привітальними словами до учасників конференції звернувся ректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Анатолій Гетьман, який, зокрема, зазначив: «Для нашого Університету велика честь бути співорганізатором цього заходу разом із Касаційним адміністративним судом у складі Верховного Суду та Другим апеляційним адміністративним судом та приймати на своєму майданчику таких високоповажних гостей-учасників. Дуже приємно, що серед них багато випускників нашої рідної Alma mater. Незважаючи на виклики воєнного сьогодення, євроінтеграційні процеси, що відбуваються у нашій країні, потребують подальшого реформування національної правової системи, гармонізації законодавства із законодавством Європейського Союзу, обумовлюють та в значній мірі розширюють тематику наукових досліджень у сфері юриспруденції. У зв’язку з наведеним, питання, пов’язані з вирішенням податкових спорів в умовах воєнного стану, є надзвичайно актуальними та своєчасними».
Анатолій Гетьман поінформував учасників конференції про життя Університету в складних умовах воєнної агресії рф проти незалежності України, закцентувавши увагу на здобутках та досягненнях вишу у цей важкій період. Також він висловив слова вдячності очільникам регіональних органів державної влади та місцевого самоврядування – Голові Харківської обласної військової адміністрації Олегу Синєгубову та Харківському міському голові Ігорю Терехову за вагому підтримку та допомогу Університету.
Наприкінці виступу ректор Університету побажав всім якнайшвидшої перемоги над російським агресором та миру нашій українській державі. «Бажаю всім учасникам конструктивного діалогу і плідної праці! Вірю, що попереду нас чекає мир і нові здобутки!», – зазначив Анатолій Гетьман.
Надалі фокус уваги учасників конференції було зосереджено на проблемних питаннях вирішення податкових спорів. Із доповідями виступили: Михайло Смокович «Вирішення податкових спорів в умовах воєнного стану та євроінтеграції України: організаційні та правові аспекти», Ігор Дашутін «Підходи Верховного Суду щодо судових спорів Харківського регіону», Олександр Джабурія «Проблемні питання вирішення податкових спорів в умовах воєнного стану», Раїса Ханова «Деякі актуальні аспекти вирішення податкових спорів Верховним Судом (на прикладі переглянутих судових рішень другого апеляційного округу)», Микола Яковенко «Податкові перевірки: сутність над формою», Катерина Павлуненко «Застосування принципу належного упорядкування при вирішенні податкових спорів», Світлана Рєзнікова «Звільнення від виконання податкового зобов’язання під час воєнного стану: аналіз окремих підстав та проблем реалізації», Микола Кучерявенко «Податкові спори як конфлікт юрисдикції».
Далі робота конференції продовжилася у форматі дискусії, особливий характер якої був забезпечений міксом підходів теоретиків і практиків права.
Після підбиття підсумків усіх очікував приємний сюрприз від організаторів – лекція «Харків-фронтір» відомого харківського історика архітектури Максима Розенфельда, під час якої учасники по-новому відкрили для себе історію Харкова і регіону та дізналися, який він – генетичний код нашого міста.