uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

Увесь світ живе доти, доки жива пам’ять про учителів

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Увесь світ живе доти, доки жива пам’ять про учителів

На пошану світлої пам’яті нашого дорогого Учителя академіка Національної академії наук України, академіка Національної академії правових наук України, доктора юридичних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України, лауреата Державної премії України, Героя України, професора Василя Яковича Тація і у розвиток ідей, що висловлювалися і відстоювалися ним у юридичній науці, в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого було проведено Всеукраїнську наукову конференцію “Наукова спадщина професора В. Я. Тація і актуальні проблеми кримінального права”.

У заході взяли участь державні діячі, науковці, колеги, друзі та рідні Василя Яковича. 

Під час заходу було презентовано фільм про життя, наукові та професійні здобутки Василя Яковича, а також оголошено результати та нагороджено переможців II Конкурсу наукових робіт присвяченому Василю Яковичу, який було започатковано громадською організацією «Всеукраїнська асоціація кримінального права». Ініціатором створення якої, у свій час, був саме Василь Якович.

Під час урочистого відкриття конференції ректор Університету Анатолій Гетьман зазначив, що Василь Якович своїми численними, фундаментальними, новаторськими науковими роботами вписав своє ім’я в світову та національну юридичну науку. Його вклад в розвиток кримінального права, конституційного права та інших галузей права не можна оцінити чи виміряти. А також презентував книгу видану до 85-річчя від дня народження Василя Яковича “Василь Якович Тацій: життя, гідне поваги”. “Збірник містить спогади представників органів владних структур, правопорядку та юстиції, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, наукових установ та освітніх закладів, науковців, з якими Василь Якович протягом багатьох років підтримував міцні ділові й творчі стосунки, а також спогади його колег, учнів, друзів, близьких та інший інформаційний матеріал, що дає можливість осягнути масштаб постаті Василя Яковича Тація, ім’я якого назавжди вписано золотими літерами в історію нашої країни” – відзначив Анатолій Гетьман.

У вітальному зверненні Міський голова Харкова Ігор Терехов зазначив: “Я знав Василя Яковича дуже добре. Він був не просто видатним науковцем, державником, співавтором Конституції України, а й справжнім харків’янином. Багато зробив для Харкова та України, бо завжди думав наперед і наголошував, що якщо не буде студентів, то все інше втратить сенс. Сьогодні ми ставимо перед собою ті ж цілі – працювати для людей, які живуть у Харкові. І одне з наших головних завдань – зберегти університети, втримати тут молодь і підтвердити статус Харкова як студентської столиці нашої країни”.

З вітальними словами та спогадами виступили: доктор юридичних наук, професор, президент Національної академії правових наук України Володимир Журавель та доктор юридичних наук, професор, суддя Конституційного Суду України Олександр Петришин.

Окрім щирих особистих спогадів про Василя Яковича, його постать у суспільстві, роль у житті кожного з нас, учасники конференції підняли й обговорили сучасну проблематику цілої низки питань, які свого часу досліджував професор В. Я. Тацій. Зокрема, йдеться про сучасні інтерпретації загальних питань кримінально-правового регулювання, питання стабільності і динамізму кримінального закону, реформування чинного кримінального законодавства, доктринального розуміння складу кримінального правопорушення як підстави кримінальної відповідальності, окремих його елементів і ознак, передусім – об’єкта і предмета, кримінальної відповідальності за окремі види кримінальних правопорушень, зокрема – проти основ національної безпеки України і у сфері господарської діяльності, та інші. У всіх доповідях відзначалося, що наукові ідеї Василя Яковича і сьогодні не втрачають своєї актуальності, знаходяться в постійному дискурсі наукової спільноти, використовуються і законопроєктній і правозастосовній роботі.

Близько 80 учасників узяли участь у ній наживо і ще майже стільки ж долучилися до роботи у дистанційному форматі.

Конференцію було проведено спільними зусиллями трьох закладів, які в їхньому сучасному вигляді постали завдячуючи саме Василю Яковичу: Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Національної академії правових наук України і Громадської організації “Всеукраїнська асоціація кримінального права”. 

Щиро дякуємо усім, хто долучився до організації конференції і своєю участю у ній забезпечив її проведення на високому науковому рівні.

Запис конференції можна переглянути за посиланням.

Ознайомитися та придбати видання “Василь Якович Тацій: життя, гідне поваги” можна за посиланням.

Фото : О. І. Семенця