Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > У Вільнюсі (Литва) відбулася міжнародна конференція на тему: «Зміцнення верховенства права та нотаріату: думки членів Європейського Союзу та України»

Це щорічний захід, присвячений актуальним питанням нотаріату, який проводитьсяРадою нотаріусів Європейського Союзу (The Council of the Notariats of the European Union – CNUE).

Конференція зібрала провідних фахівців у сфері нотаріату з країн Європейського Союзу та України з метою обговорення викликів і можливостей для підтримки нотаріусів та забезпечення верховенства права. Основною метою заходу стало сприяння нотаріусам України у забезпеченні превентивного правосуддя, розвиток цифровізації українського нотаріату та зміцнення  верховенства права під час війни.

Університет був представлений на конференції двома спікерами: доценткою кафедри цивільної юстиції та адвокатури к.ю.н. Вікторією Баранковою та асистенткою цієї ж кафедри к.ю.н Яною Коломієць. Вони висвітлили важливі аспекти підтримки українського нотаріату під час військової агресії Росії.

Одним із ключових пріоритетів головування Литви в CNUE у 2024 році є допомога українському нотаріату. Литва готова сприяти його відновленню, цифровізації та надавати підтримку нотаріусам і їхнім родинам, які постраждали від війни.

Конференція у Вільнюсі стала центральною подією цієї підтримки та платформою для обміну думками і планування спільних дій.