Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Шановні студенти, аспіранти,викладачі та співробітники Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, сьогодні Україна відзначає День Героїв Небесної Сотні

Він сповнений туги, скорботи, гіркого присмаку втрат, але водночас це час торжества свободи й незгасимої надії на вільне життя без диктатури й імперських пут, яку ціною власного життя подарувати нам учасники Революції Гідності. Ставши пліч-о-пліч з побратимами, вони голіруч ішли на озброєних силовиків, вимагали поважати й виконувати волю народу йти шляхом демократії і верховенства закону. Однак проросійська влада того часу не бажала чути голоси мільйонів українців, намагалася залякуванням і силою спинити рух держави до Європи та її цінностей. Тоді тисячі патріотів твердо вирішили стояти до кінця за спільну свободу, за щасливе майбутнє своїх дітей. На жаль, не всім судилося вижити у цій кривавій боротьбі. 20 лютого 2014 року стало чорним днем в новітній історії України. Адже в цей день на Майдані загинуло близько сотні найкращих синів і доньок свого народу, а за кількасот кілометрів від Києва вже починалася велика війна: Крим окупувала армія «зелених чоловічків», що стало початком російської агресії проти України.

Сьогодні ми вклоняємося пам’яті тих, хто не побоявся стати на захист своїх прав, гідності, Вітчизни, хто поклав своє життя за мир, свободу і незалежність України.

Ми пам’ ятаємо імена та обличчя кожного з Героїв Небесної Сотні, поділяємо їхні мрії, прагнення, слова. Ми пам’ятаємо, як вони стояли на Майдані, як ішли на Інститутську, як зустріли останню хвилину свого життя. Ми бачили, як вони стали янголами, які тепер охороняють нас із неба.

Цей подвиг безсмертний, незабутній! Незламні патріоти стали символом національної єдності, міцності духу і стійкості, подарували нам надію і силу для розбудови демократії і верховенства закону в Україні. Їхня жертва стала точкою неповернення й дороговказом новітнього шляху для майбутніх поколінь.

Обіцяю, ми не здамося, не зрадимо їхньої пам’яті, не допустимо повернення минулого, боротимемося з російським аргесором до перемоги і збудуємо Україну, гідну їхнього подвигу і героїзму.

Вічна пам’ять Героям Небесної Сотні! Слава Україні!