Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Круглий стіл “Демократичні механізми гарантування конституційного ладу: виклики, зумовлені війною”

У рамках VIII Харківського міжнародного юридичного форуму в Університеті проведено круглий стіл “Демократичні механізми гарантування конституційного ладу: виклики, зумовлені війною”

23 вересня 2024 року в рамках VIII Харківського міжнародного юридичного форуму в Університеті в режимі відеоконференції проведено круглий стіл “Демократичні механізми гарантування конституційного ладу: виклики, зумовлені війною”, під час якого було представлено бачення післявоєнного відновлення функціонування демократичних інститутів, подолання зумовлених війною викликів для належної організації та проведення післявоєнних виборів та референдумів, а також забезпечення виборчих прав громадян.

Серед учасників заходу були представники різних університетів, органів влади та інститутів громадянського суспільства, зокрема Верховної Ради України, Верховного Суду, Центральної виборчої комісії, Громадянської мережі «ОПОРА», Міжнародної фундації виборчих систем, Центру політико-правових реформ, Національного Університету “Києво-Могилянська академія”, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Львівського національного університету імені Івана Франка.

Захід відкрила завідувачка кафедри конституційного права України Тетяна Слінько, який модерував доцент кафедри конституційного права України, координатор Центру виборчого права Павло Романюк.

Під час круглого столу виступили:

• радниця Голови Верховної Ради України, членкиня правління Центру політико-правових реформ, співголова Ради Коаліції Реанімаційного Пакету Реформ Юлія Кириченко;
  • суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, к.ю.н., доцент Альберт Єзеров;
  • член Центральної виборчої комісії, д.ю.н., професор кафедри конституційного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка Андрій Євстігнєєв;
  • декан факультету правничих наук, к.ю.н., доцент кафедри загальнотеоретичного правознавства та публічного права Національного університету “Києво-Могилянська академія” Володимир Венгер;
  • старша радниця з правових питань Всеукраїнської громадської організації «Громадянська мережа «ОПОРА» Ольга Коцюруба;
  • старший спеціаліст з політичних та правових питань IFES в Україні Сергій Савелій;
  • доктор філософії в галузі  права, асистент кафедри конституційного права юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Вікторія Дубас;
  • к.ю.н., доцент кафедри державного будівництва Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, експерт Центру політико-правових реформ Антон Чиркін;
  • к.ю.н., доцент кафедри конституційного права юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Володимир Кобрин;
  • к.ю.н., доцент, доцент кафедри конституційного, адміністративного, екологічного та трудового права Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Олексій Любченко;
  • к.ю.н., доцент кафедри конституційного права України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Богдан Мохончук.

Цей круглий стіл став важливим кроком у здійсненні системних заходів щодо післявоєнного відновлення функціонування демократичних інститутів, подолання зумовлених війною викликів для належної організації та проведення післявоєнних виборів та референдумів, а також забезпечення виборчих прав громадян. Ефективна робота круглого столу дала можливість представникам різних галузей та інституцій поділитися своїм досвідом та висловити конструктивні пропозиції щодо вирішення означених проблем.

Для перегляду запис круглого столу доступний за посиланням