Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Із великою скорботою повідомляємо, що помер доктор історичних наук, заслужений професор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Григорій Григорович Демиденко

Із великою скорботою повідомляємо, що 20 липня 2024 року на 85-му році життя помер видатний вчений в галузі теорії держави і права України, історії держави і права України та зарубіжних країн, заслужений професор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, доктор історичних наук, професор, лауреат премії імені Ярослава Мудрого Григорій Григорович Демиденко.

Григорій Демиденко народився 3 лютого 1940 року у селі Хрестителеве Чорнобаївського району Полтавської області (нині Черкаська область). Вищу освіту здобув на історичному факультеті Донецького державного університету, який закінчив 1972 року. Закінчивши вуз, якийсь час працював учителем історії та суспільствознавства, потім був прийнятий на місце асистента в Донецькому політехнічному інституті.      1969 року вступив до аспірантури Харківського державного університету, яку закінчив 1972 року.

У тому ж році успішно захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук. У 1972 році вступив на роботу до Харківського юридичного інституту (нині – Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого), де обійняв посаду старшого викладача, а через рік – доцента. 1988 року захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора історичних наук. У тому ж році йому було присвоєно відповідний вчений ступінь, а ще через два роки він був затверджений у професорському званні й обійняв однойменну посаду в Університеті. 1990 – 1994 – завідувач кафедри політичної історії, 1994 – 1995 – завідувач кафедри історії України, із 1995 року – професор кафедри теорії держави і права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Досліджував проблеми історії вчень про державу та право, вітчизняної політичної та правової думки, політології. Під його науковим керівництвом захистили дисертації три кандидати історичних наук.

2004 року Григорій Григорович Демиденко був нагороджений почесною грамотою Харківської обласної державної адміністрації, 2009 – удостоєний почесного звання «Заслужений професор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого», 2010 – нагороджений почесним знаком ІІІ ступеня, а 2015 – ІІ ступеня Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

У 2014 році він спільно з професором В. Н. Єрмолаєвим видав навчальний посібник «Правда Руська Ярослава Мудрого: початок законодавства Київської Русі». За цей навчальний посібник у 2016 році професор Демиденко був удостоєний премії імені Ярослава Мудрого. Продовжував працювати в Університеті до 2017 року.

Все своє життя Григорій Григорович присвятив науці та вихованню багатьох поколінь студентів в нашому Університеті. Його життєвий шлях – це приклад відданості та гідності, щирого служіння своїй справі, професії.

Колектив Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, вчені-правознавці глибоко сумують з приводу смерті Григорія Григоровича Демиденка. Висловлюємо найщиріші співчуття рідним та близьким Григорія Григоровича.

Світла пам’ять про нього буде завжди жити в серцях колег, учнів та друзів.