1 листопада 2023 року в Науковій бібліотеці Університету в рамках відзначення Дня української писемності та мови традиційно проведено брейн-ринг знавців української мови, хто в такий спосіб прийшов підтримати захисниць і захисників, висловити свою вдячність славним Збройним силам України, віддати шану всім тим, хто віддав своє життя за Україну, хто продовжує мужньо боронити нашу незалежність, суверенітет, незламно протистоїть російському агресорові.
Організаторами заходу виступили кафедра культурології, наукова бібліотека Університету. Модерували захід Василь Пивоваров, завідувач кафедри культурології та Ірина Бова, завідувачка відділу обслуговування бібліотеки.
У мовному марафоні змагалися команди факультету юстиції «Міністри юстиції» і «Поети закону», а також команда факультету адвокатури «Вовк і партнери».
У непростому, складному, але досить цікавому й захопливому турнірі першокурсникам доводилося розгадувати в емодзі-історії зашифровану цитату англійського письменника Ніла Геймана «Книга – це мрія, яку ви тримаєте в руках», усім відомі поетичні рядки Тараса Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий…», назву драми-феєрії Лесі України «Лісова пісня».
У чотирьох турах потрібно було відповісти на різноманітні питання, котрі стосувалися історії мови, її походження, культури мови, правильного написання слів, наголосу та багато іншого.
Найбільш складними виявилися завдання, пов’язані з фразеологізмами, коли потрібно було не тільки розгадати значення фразеологізму, а й за поданими словами відгадати фразеологізм.
Потужною і досить активною була група підтримки команди «Міністри юстиції».
Журі, у складі якого були доцентка кафедри культурології Ольга Уманець – голова, Любов Анучина – завідувачка картинної галереї Університету, Катерина Чижик – аспірантка кафедри цивільного процесу, перше місце розділило між командами «Вовк і партнери» (факультет адвокатури) і «Міністри юстиції» (факультет юстиції).
Обидві команди отримали солодкі призи, які люб’язно надав профспілковий комітет первинної профспілкової організації Університету.
Книги про джерела писемності та мови, красу українського слова, його значущість у житті кожної людини презентувались на книжковій експозиції «Мова — духовне багатство народу».