Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > 1 грудня на Факультет слідчої та детективної діяльності звітали представники Управління протидії кіберзлочинам в Харківській області Департаменту кіберполіції Руслан Сень та Людмила Федорова

Працівники поліції розповіли про будні підрозділу, корисні інсайти, що поліпшують кібербезпеку пересічних громадян в повсякденному житті. Студентам було продемонстровано ТОП -7 актуальних схем шахрайства та механізми боротьби з ними.

З метою протидії інформаційній війні, яку веде російська федерація в межах повномасштабної війни проти України, різновидам шахрайства, підвищенню обізнаності з кібербезпеки , формування у громадян патріотичних поглядів й активного залучення їх до боротьби на інформаційному фронті Департамент кіберполіції Національної поліції України спільно з волонтерами та небайдужими громадянами створили проєкт «МРІЯ».

Проєкт має офіційний сайт та декілька окремих ініціатив:

• бот та канал «StopRussia/MRIYA» (основний телеграм-канал, де здійснюється комунікація з підписниками, а також надання завдань для блокування);
  • бот «Народний месник» (виявлення техніки окупантів, його поплічників, підозрілі мітки, нерозірвані снаряди або випадки мародерства).

Студенти мали змогу власноруч попрацювати з ботами та зрозуміти механізм боротьби з фейковими новинами, блок історіями та неправдивою інформацією, що публікує країна-окупант.

Щиро дякуємо за змістовну зустріч! Будемо раді бачити Вас знову!