uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

«Навігація по дослідженнях у цифрову еру: презентація колективної монографії та методологічна школа для молодих вчених»

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Наука > «Навігація по дослідженнях у цифрову еру: презентація колективної монографії та методологічна школа для молодих вчених»

25 вересня 2024 року було проведено воркшоп для молодих вчених «Навігація по дослідженнях у цифрову еру: презентація колективної монографії та методологічна школа для молодих вчених». На початку заходу відбулася презентація результатів тривалої роботи колективу дослідниць і дослідників – монографії «European Fundamental Values in the Digital Era / Європейські фундаментальні цінності у цифрову еру». Книга, яка видана у відкритому доступі, була презентована експертами та експертками проєкту «Європейські фундаментальні цінності в цифрову еру» (101085385–EFVDE)й розповсюджена на воркшопі.

Спікерки та спікери заходу поділилися за слухачами своїм досвідом досліджень і напрацюваннями в методологічній сфері. З доповіддю «Роль цінностей та міждисциплінарність у правових дослідженнях» виступив Петро Сухорольський, кандидат юридичних наук, доцент кафедри політології та міжнародних відносин Інституту гуманітарних та соціальних наук, Національного університету «Львівська політехніка». Він розповів, як тотальна взаємозалежність, що є у нашому світі,  та злам парадигми обумовлюють першочергове значення і принципу міждисциплінарності, і цінностей при проведенні досліджень. Науковець звернув увагу на конкурентні до права регулятори суспільних відносин, насамперед ринкові сили та архітектуру. Особливу увагу слухачів привернули його міркування щодо балансу цінностей у суспільстві, за словами спікера, пазлу з цінностей, роль політики в цьому процесі.

Оксана Кіріяк, кандидатка юридичних наук, доцентка кафедри приватного права юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, поділилася своїми напрацюваннями в межах доповіді «Право на цифрову тишу: методологічний аспект». Вона довела, що новітній пласт цифрових взаємин у суспільстві дає багато інформації для роздумів і створює «поле» для діяльності, зокрема, сучасних молодих дослідників.

Власним баченням важливих аспектів проведення наукового дослідження поділилася Юлія Размєтаєва, кандидатка юридичних наук, керівниця Центру права, етики та цифрових технологій та доцентка кафедри прав людини та юридичної методології Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, а також запрошена дослідниця в Уппсальському університеті. Вона звернура особливу увагу на важливість оформлення результатів дослідження у доповіді «Лапки, тире і формат сторінки: за що авторів не люблять редактори». Спікерка наголосила на тому, що повага до часу редакторів текстів підвищує шанси, що результати дослідження будуть помічені на етапі оцінки публікації.

Тетяна Цувіна, докторка юридичних наук, завідувачка кафедри цивільного судочинства, арбітражу та міжнародного приватного права, керівниця Центру медіації та альтернативного вирішення спорів Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, звернула увагу слухачів на норми академічної етики, добросовісності та доброчесності, які сьогодні набувають дедалі більшого значення. Спікерка поділилася важливою інформацією щодо проявів академічної недоброчесності. Слухачі мали можливість дізнатися, на що слід звертати увагу авторам, готуючи публікації, а чого не слід робити.

Як досвідчена наукова керівниця Оксана Капліна, докторка юридичних наук, професорка, завідувачка кафедри кримінального процесу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, член-кореспондентка Національної академії правових наук України, висловила свої міркування щодо здійснення наукових досліджень у межах свого виступу «Сучасні проблеми підготовки наукових досліджень: просто про складне». Вона зазначила, що наявність такої ключової умови, як хист до наукової роботи, є запорукою виконання титанічної праці – проведення дисертаційного дослідження. Спікерка наполегливо порадила зробити книгу «найкращим товаришем», а також знаходити час для занять, що відновлюють сили молодих науковців.

Із цікавою доповіддю «Кримінальний процес у цифрову епоху: проблематика проведення мультидисциплінарних досліджень» виступила Ірина Крицька, кандидатка юридичних наук, доцентка, доцентка кафедри кримінального процесу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Вона підкреслила, що такі дослідження потребують спеціальних знань і поділилася своїми доробками щодо їх проведення.

Захід модерували Юлія Размєтаєва та Наталія Філатова-Білоус, кандидатка юридичних наук, доцентка кафедри цивільного судочинства, арбітражу і міжнародного приватного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Цей захід відбувся в межах проєкту Центр Досконалості Жана Моне «Європейські фундаментальні цінності в цифрову еру», 101085385 – EFVDE – ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH, що фінансується Європейським Союзом, а також в межах VIII Харківського міжнародного юридичного форуму.

Подивитися запис воркшопу можна за посиланням

Завантажити колективну монографію «European Fundamental Values in the Digital Era / Європейські фундаментальні цінності у цифрову еру» можна за посиланням