uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

Підтримка військових

Волонтерський рух НЮУ імені Ярослава Мудрого – це спільнота однодумців, які конкретними справами підтримують військових і населення у зоні проведення Операції об’єднаних сил (ООС, раніше АТО). Координатор – доцент кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права, учасник бойових дій  Валерій Федорович  Оболенцев.

Саме бажання допомогти людям, які, опинившись у зоні бойових дій, потрапили у скрутне і незвичне становище, їх підтримка, прагнення продемонструвати їм те, що вони не залишилися сам на сам, а головне, забезпечити найнеобхіднішим тривалий час (якщо точно, то 7 років) мотивує волонтерів, стимулює і допомагає їм у виснажливій роботі, метою і результатом якої є збереження життя й налаштування побуту у прифронтових населених пунктах.

За ці роки в Університеті традиції волонтерської допомоги закріпилися і помітно розширилися. Наш колектив регулярно збирає і передає дитячим установам одяг, канцелярські товари, книги, іграшки, солодощі. Проте цей напрямок університетського життя отримав новий зміст. Зокрема, навесні 2014 року – час анексії Криму й початку агресивних дій РФ на Донбасі – волонтери спрямувати свої зусилля на підтримку людей, які опинилися у скрутному становищі у зв’язку з бойовими діями, а також тих, хто боронив незалежність нашої України.

Важливою складовою діяльності волонтерів стала підтримка української армії. Теплий одяг, матеріали для облаштування позицій, приладдя для армійського побуту – ці речі допомогли зберегти життя і здоров’я багатьом нашим воїнам. Втім особливо цінною для них була і залишається моральна підтримка у виді листівок і малюнків від дітей співробітників, слова вдячності й поваги, щирі побажання.

Велику увагу наші волонтери приділяють військовослужбовцям, які проходять лікування в медичних установах міста Харків. Бійці неодноразово були гостями університетських патріотично-виховних і просвітницьких заходів, святкових концертів тощо. Для їх підтримки за участю співробітників Університету неодноразово проводилися благодійні аукціони.

Суттєву роботу проводить й  Юридична клініка Університету. Показово, що свої консультації її учасники надають військовослужбовцям не тільки за місцем розташування, а й під час волонтерських поїздок на фронт.

Не менш важливим напрямом роботи стало плетіння маскувальних сіток, завдяки чому вдалося зберегти життя багатьом військовослужбовцям. До цієї діяльності долучилися співробітники, студенти різних факультетів, учасники Юридичної клініки.

Окремим напрямом можна визнати підтримку освітян, які працюють у зоні бойових дій. Завдяки цьому вдалося налагодити гарні стосунки з педагогічними колективами різних освітніх установ Донецької та Луганської областей. Неодноразово волонтери відвідували школярів й в порядку проведення профорієнтаційної роботи. Крім того, були підписані меморандуми про співпрацю з керівництвом шкіл міст Мар’їнка, Красногорівка, Попасна.

За підтримки керівництва навчального закладу і з використанням медійних ресурсів учасники Волонтерського руху Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого стали координуючим осередком волонтерської діяльності не тільки для співробітників, а й для великої кількості мешканців міста Харків. Визнанням ґрунтовності роботи можна вважати нагороди від керівництва країни, військових підрозділів та інших державних установ, вручені волонтерам.