Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > З глибоким сумом повідомляємо, що 28 вересня 2024 року, внаслідок удару російського FPV-дрона загинув суддя Верховного Суду, випускник Університету Леонід Лобойко

З глибоким сумом повідомляємо, що 28 вересня 2024 року, внаслідок удару російського FPV-дрона загинув доктор юридичних наук, професор, суддя Верховного Суду у Касаційному кримінальному суді, випускник Університету Леонід Лобойко.

Леонід Лобойко був уродженцем селища Козача Лопань Харківської області. Загинув в рідному селі, коли розвозив гуманітарну допомогу місцевим мешканцям на цивільному автомобілі.

Свій шлях правника розпочав із отримання вищої освіти в Українській державній юридичній академії (нині – Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого) у 1994 році.

До роботи у судовій системі працю­вав у органах Міністерства внутрішніх справ та викладав в Університетах системи МВС Харкова, Дніпра та Донецька, а також Академії митної служби України.  2007 році отримав наукове звання доктора юридичних наук, у 2011 вчене звання професора.

Починаючи з 2014 року, був головним науковим співробітником Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності Національної академії правових наук України (Харків). Досліджував проблеми реформування кримінального процесуального законодавства в Україні, міжгалузевого інституту потерпілого від злочину та проблематику розширення меж свободи громадян під час провадження у кримінальних справах. З 2017 року – суддя Верховного Суду у Касаційному кримінальному суді.

У серцях усіх, хто знав Леоніда Лобойка, назавжди залишиться памʼять про нього як про добру, мудру, чуйну та доброзичливу людину.

Академічна спільнота Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого висловлює щирі співчуття рідним, близьким, друзям та колегам загиблого.

Вічна і світла пам’ять Ваша Честь!