Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > «Його останніми словами було «Слава Україні!», – загинув випускник Університету Артем Скирда

З глибоким сумом повідомляємо, що в боях за Україну загинув випускник Університету військовий медик Артем Скирда, який тривалий час вважався безвісти зниклим й рідні до останнього вірили в диво. Проте експертиза ДНК підтвердила загибель військовослужбовця, який поліг 25 січня 2023 року на Вугледарському напрямку.

Артем Скирда народився 15 квітня 1983 року у Кременчуці. Після закінчення школи №31 та СПТУ №19 хлопець зацікавився юриспруденцією і вступив до Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Після закінчення вишу працював на Кременчуцькому автомобільному заводі, а також Кременчуцькому колісному заводі.

Із початку російсько-української війни у 2014 році Артем долучився до лав Збройних Сил України. Після навчання його разом з побратимами у складі 8-ої окремої санітарно-автомобільної роти відправили в район Іловайського котла. Вони протягом чотирьох діб без зброї та бронежилетів під білими прапорами виносили загиблих, під кулями й снарядами рятували поранених побратимів. Їм доводилось відправляти додому загиблих від обстрілів, що не припинялися ні на годину.

Потім були Донецький аеропорт, Піски, Авдіївка, Маріуполь… Бойовий медик Артем Скирда разом з товаришами добровільно заїжджали на окуповану територію, щоб забрати своїх поранених та загиблих. Ніхто не знав, чи повернеться назад. Через 14 місяців пекла хлопець повернувся додому. Легендарну 8-му ОСАР із почестями зустріли у Полтаві та Кременчуці.

Учасник Революції Гідності та антитерористичної операції після демобілізації Артем прийняв присягу у лавах новоствореної Патрульної поліції. Був не лише інспектором другої роти батальйону Управління патрульної поліції Кременчука, а й очолював профспілку патрульної поліції Кременчука. Звільнившись з патрульної поліції працював у «Муніципальній варті».

Розуміючи загострення ситуації російсько-української війни, разом з побратимами приєднався до 72-ої окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців. З перших днів стали на захист Київщини й прийняли одні з найважчих боїв під Мощуном, які стали переломним моментом в обороні столиці України. Артем дійшов до самого кордону з Білоруссю, поруч з Чорнобильською АЕС. Звільнивши Київщину, підрозділ Артема Скирди перекинули на Донеччину, де вони тримали Вугледарський напрямок.

25 січня 2023 року після обстрілу зв’язок з Артемом обірвався. Захисник України тривалий час вважався безвісти зниклим й рідні до останнього вірили в диво. Проте експертиза ДНК підтвердила загибель Артема Скирди. Він загинув при виконанні бойового завдання із захисту України, її суверенності та територіальної цілісності, залишаючись вірним військовій присязі та українському народові. Останніми словами хлопця, судячи з розслідування, були слова: «Слава Україні!».

«Хороша спокійна людина, добрий товариш, справжній друг. Він завжди відгукувався на допомогу», – саме таким Артем зостанеться в пам’яті друзів та побратимів. Його життєвий шлях був присвячений Батьківщині й улюбленій родині. У військового залишилися матір та сестра.

Академічна спільнота Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого глибоко сумує у зв’язку з непоправною втратою і висловлює щирі співчуття рідним, близьким, друзям та колегам загиблого Героя. Розділяємо вашу скорботу та глибокий біль втрати… Ми пишаємося Артемом і його заслугами перед нашою країною. Він назавжди залишиться в пам’яті як хоробрий захисник, який віддав своє життя за волю та незалежність України.

Вічна пам’ять і слава Герою!