Герої не вмирають! Вічна і світла пам’ять!

Ще одна страшна звістка надійшла до Університету з фронту – 18 листопада 2023 року під час виконання бойового завдання поблизу міста Бахмут на Донеччині загинув наш колишній студент, 28-річний стрілець-снайпер 2-го десантно-штурмового відділення 3-го десантно-штурмового взводу 8-ої десантно-штурмової роти 2-го аеромобільного батальйону Богдан Квітко (позивний «Піон»).

Богдан народився 29 квітня 1995 року в селі Терни Донецької області. У дитинстві переїхав з родиною на Луганщину. Навчався у школі №4 в місті Кремінна. Потім вступив до Харківського інституту управління кадрів та залишився жити у Харкові. Працював баристою у кав’ярнях. 2021 року вступив на 2 курс Факультету міжнародного та європейського права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, оскільки з дитинства мріяв стати юристом. За словами одногрупників, Андрій завжди був – веселий та жартівливий, здавалося, що може знайти вихід з будь-якої, навіть найскладнішої ситуації. Він мріяв закінчити Університет, але так і не встиг… Він багато чого не встиг…

Із початком повномасштабного вторгнення Богдан Квітко рвався в тероборону Харкова, але його не брали через певні проблеми зі здоров’ям. Тоді він почав волонтерити і всіляко допомагати країні. Разом з однодумцями готували їжу для військових і передавали на фронт. А коли 6 травня 2023 року отримав повістку – пішов на захист держави, не замислюючись. Приєднався до лав Десантно-штурмових військ ЗСУ, служив у 77-ій окремій аеромобільній бригаді, обіймав посаду стрільця-снайпера. Богдан пройшов тримісячне навчання в Польщі, підготовку молодших командирів ЗСУ на Житомирщині і відправився на службу під Бахмут. Там і обірвалося його життя… 18 листопада 2023 року під час виконання бойового завдання хлопець отримав смертельні поранення внаслідок ворожого мінометного обстрілу.

Богдан був нескореним і сильним духом, щирою, відвертою прямолінійною людиною. Перебуваючи у зоні активних бойових дій, він ніколи не скаржився, що йому важко, навпаки старався підтримувати усіх, переконуючи, що все буде добре. Хто його знав, говорить, що такі люди, як він – зустрічаються вкрай рідко. Був опорою, підтримкою та взірцем для багатьох.

«Богдан відважно виконав свій обов’язок громадянина України. Він був великим патріотом і завжди казав: «Хто, як не я, буде захищати? Любив життя, тому і віддав своє заради своїх рідних, близьких, друзів», – зазначила мама загиблого Героя.

Поховали десантника на Алеї Слави кладовища №18 у Харкові. У Богдана залишились мама, брат і дружина.

На жаль, словами важко загоїти в серці болючу рану втрати. Адже смерть найріднішої людини – велике випробування. Спільнота Національного  юридичного університету імені Ярослава Мудрого поділяє горе сім’ї та схиляє голови в глибокій скорботі. Світла пам’ять про Богдана Квітка назавжди залишиться в серцях його рідних і друзів!

Вічна пам’ять і шана полеглому захисникові!