
Гостьова лекція французького професора Франсуа Грюневальда!
Шановні колеги!
Запрошуємо вас на лекцію фахівця з гуманітарної політики, кризового менеджменту та процесів посткризової реконструкції Франсуа Грюневальда на тему «Гуманітарна допомога: кілька порад, які допоможуть зрозуміти складну систему»
Франсуа Грюневальд – інженер, доктор сільськогосподарських наук. Колишній доцент Університету Париж XII Валь-де-Марн, він також викладав у різних установах Європи, Канади та США. Автор численних статей, редактор кількох книг, серед яких “Entre Urgence et développement” (“Між надзвичайною ситуацією та розвитком”), “Villes en Guerre et Guerre en Villes” (“Міста на війні та війна в містах”) та “Bénéficiaires ou partenaires: quelques rôles pour les populations dans l’action humanitaire” (“Бенефіціари чи партнери: деякі ролі місцевого населення в гуманітарній діяльності”).
Після роботи в ООН, Міжнародному комітеті Червоного Хреста та неурядових організаціях він заснував Groupe URD, дослідницький та оціночний інститут, що спеціалізується на кризовому менеджменті, гуманітарній діяльності та реконструкції. Він координує дослідницьку роботу Groupe URD в Україні, зокрема, з питань енергетики, доступу до води, ролі волонтерів у гуманітарній діяльності та навколишнього середовища в контексті війни в Україні.
Зміст лекції
Сучасний ландшафт гуманітарної діяльності характеризується різноманіттям залучених суб’єктів, таких як служби реагування на надзвичайні ситуації, благодійні організації, організації міжнародної солідарності, правозахисні асоціації, волонтерські організації, консалтингові компанії, гуманітарні компанії, місцеві органи влади тощо. Широкий спектр гравців, що беруть участь у кризових ситуаціях, ускладнюють визначення їхніх мандатів та потенційних і реальних можливостей.
З моменту здобуття незалежності у 1991 році Україна пережила трансформацію гуманітарного сектору, змінивши не одне покоління гравців та підходів. Вона стала активним учасником гуманітарних процесів, накопичивши власний унікальний досвід у цій сфері.
Лекція дозволить сформувати системне розуміння гуманітарної допомоги в Україні та світі в цілому.
Під час зустрічі буде розглянуто:
– Історію розвитку гуманітарного сектору та його еволюцію в Україні;
– Правові аспекти, що регулюють діяльність гуманітарних організацій;
– Різноманітність суб’єктів, що формують цю “гуманітарну галактику”, та їхні функції;
– Обмеження та виклики, з якими стикається сучасна система гуманітарної допомоги;
– Унікальний досвід України у наданні та отриманні допомоги;
– Ключовий для України сектор: управління ризиками та катастрофами.
Лекція буде корисною для науковців, фахівців, студентів та всіх, хто зацікавлений у поглибленому вивченні гуманітарної допомоги, як в Україні, так і на міжнародному рівні.
Усі учасники зможуть взяти участь в обговоренні заявленої проблематики та матимуть можливість задати професору Грюневальду власні питання.
Захід проходитиме у змішаному форматі
Офлайн
Четвер, 29 травня, 15:00
Центр права сталого розвитку та охорони довкілля
Онлайн
Четвер, 29 травня, 15:00
Посилання для підключення на платформі Zoom
Ідентифікатор конференції: 782 707 8917
Код доступу: 1
Участь у заході безкоштовна
Мова заходу – англійська та українська