uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

Міжнародне співробітництво

Військово-юридичний інститут активно сприяє розвитку міжнародних зв’язків та налагодженню партнерства з представниками міжнародних організацій. Так до Інституту з офіційним візитом прибували представники Королівства Данії, Литви, США, представники НАТО, офіційний представник Міжнародного комітету Червоного Хреста. Також курсанти Інституту мали можливість приєднатись до програми навчання НАТО в Брюсселі. Військово-юридичний інститут НЮУ імені Ярослава Мудрого вже багато років плідно співпрацює з представниками НАТО в рамках Програми «Удосконалення військової освіти»

Важливою складовою підготовки висококваліфікованих фахівців юридичного профілю є впровадження в освітній процес стандартів НАТО, що можливо тільки завдяки плідній співпраці з міжнародними військовими інституціями.

Зокрема, Інститут декілька років співробітничав з Інститутом міжнародних правових досліджень Міністерства оборони США. Делегація мобільної групи починаючи з 1999 р. проводила семінари із студентами й курсантами Інституту з актуальних проблем діяльності американської системи військової юстиції, правового забезпечення миротворчих операцій, боротьби з тероризмом тощо.

З березня 2013 року Інститут плідно співпрацює з представниками НАТО в рамках Програми “Удосконалення військової освіти” (Defence Education Enhancement Program), за якою на теперішній час багато офіцерів пройшли дистанційне навчання у Варшавській національній академії оборони Польщі.

У 2018 році Інститут налагодив тісну співпрацю з Комітетом Міжнародного Червоного Хреста. У травні 2019 року за допомогою МКЧХ в Інституті було відкрито спеціалізований клас для проведення занять і різноманітних заходів у сфері міжнародного гуманітарного права.

З метою проведення спільних навчальних та наукових заходів із залученням міжнародних експертів ведеться співпраця з Міжнародною громадською організацією «Фонд Конрада Аденауера».

Також Інститут виступає співорганізатором Харківського міжнародного юридичного форуму й відповідає за роботу панелі сектору оборони й національної безпеки.

В контексті міжнародного військового співробітництва та участі в програмі вдосконалення військової освіти (DEEP)

Науково-педагогічні працівники приймають участь у проведенні міжнародних семінарів, курсів та конференцій. Так, 100% кафедр були залучені до проведення заходів міжнародного військового співробітництва за кордоном. Опрацьовано звіти за результатами цих заходів та впроваджено отриманий досвід у програми підготовки фахівців юридичного профілю на базах кафедрах правової підготовки Інституту.

Інститут неоднаразово приймає участь на курсах TLP (Troop leading procedure). Підготовку пройшли досить вагома кількість курсантів, слухачів та науково-педагогічних працівників.

Викладачі Військово-юридичного інституту спеціалізуються на міжнародному гуманітарному праві (МГП), міжнародному кримінальному праві (МКП), міжнародному праві прав людини (МППЛ) та перехідному правосудді та активно приймають участь в міжнародних гуманітарних проектах.

Опрацьовано Візію системи патронажу держав-членів НАТО над військовими навчальними закладами в системі Міністерства оборони України. За результатами опрацювання:

  • створено робочу групу в Інституті для організації взаємодії з представниками держави-патронату. До складу робочої групи включені офіцери та науково-педагогічні працівники, які проходили навчання за кордоном, мають відповідний рівень підготовки, а також обіймали посади в органах управління, пов’язаних із міжнародною діяльністю
  • надано пропозиції щодо залучення іноземних ВУЗів до патронажу Інституту відповідно до напрямків підготовки.
  • у рамках міжнародної діяльності та впровадження стандартів НАТО у структурі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого було відкрито Центр правового забезпечення Євроатлантичної інтеграції.

У взаємодії з Юридичним департаментом Міністерства Збройних Сил Французької Республіки, Військово-юридичним інститутом Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого опрацювується питання участі представників французької сторони у навчанні (лекції, презентації) курсантів Військово-юридичного інституту з МГП у форматі VTC, напрацювання спільної програми навчання з МГП для українських військовослужбовців, які проходять військову підготовку на території Франції, навчання з МГП для юристів системи Міністерства оборони України а також можливої участі представників української сторони у підготовці французьких військових за відповідним напрямом;

Центр правового забезпечення Євроатлантичної інтеграціії

Керівником Центру є начальник Інституту.

Реалізуючи визначені мету та завдання, Центр виконує такі функції:

  • проводить академічні дослідження у сфері правового забезпечення  євроатлантичної інтеграції України в євроатлантичний безпековий простір з метою набуття членства України в НАТО;
  • організовує конференції, круглі столи, семінари, наукові зустрічі із залученням вчених Університету та запрошених дослідників і експертів,  міжнародних партнерів, у тому числі в форматі онлайн;
  • реалізує видавничі та інформаційні проекти, у тому числі спільні з вченими з інших країн;
  • організує проведення освітніх та науково-популярних заходів з питань правового забезпечення проведення Україною реформ сектору безпеки і оборони задля наближення вступу України до подальшого набуття Україною членства в НАТО;
  • організує проведення сертифікатних програм для практикуючих правників, студентів, курсантів у межах діяльності Центру;
  • на замовлення і за власною ініціативою проводить експертизу законопроектів у сфері євроатлантичної інтеграції;
  • взаємодіє з органами державної влади і місцевого самоврядування, бізнес-структурами, неурядовими і міжнародними організаціями, іншими академічними й експертними центрами відповідно до профілю діяльності Центру;
  • аналізує законодавство, правоохоронну діяльність та судову практику у сфері імплементації принципів, стандартів та процедур НАТО.

В цьому контексті було отримано доступ до всіх вже впроваджених військових стандартів, а також додатково отримані стандарти (через Управління стандартизації, кодифікації та каталогізації) необхідні для виконання покладених завдань Центру правового забезпечення Євроатлантичної інтеграції.