Перші відомості про роботу секції класичної боротьби в Харківському юридичному інституті відносяться до 1950 року. У 1950-1951 навчальному році у секції займалися вже 15 студентів. Однак в післявоєнні часи інститут не мав спеціалізованого залу для проведення тренувань з боротьби, тому заняття проводилися у орендованому залу спортивного товариства ДСО «Наука». Бюро та колектив секції приймали активну участь в організації та проведені внутрішніх відбіркових змагань та тренуванні членів збірної команди інституту. І вже у 1950 році збірна команда Харківського юридичного інституту з класичної боротьби досягла першого свого значного успіху зайнявши 3 місце в студентських змаганнях серед закладів вищої освіти м. Харкова.
Кращій борець Харківського юридичного інституту 1950 року студент 4 курсу Дмитро Бєлкін.
Розвиток класичної боротьби в інституті так саме як і інших видів боротьби був пов’язаний з приходом на кафедру Григорія Васильовича Малинко який залишив вагомий слід в історії інституту та країни в цілому. Григорій Васильович, протягом 28 років працював викладачем на кафедрі фізичного виховання (1964-1992) та проводив тренувальні заняття в секції класичної боротьби.
Григорій Васильович Малинко переможець Першості СРСР з греко-римської боротьби (1947 р.)
Збірна команда Інституту під наставництвом Г.В. Малинко вже у 1964 році стає переможцем у особисто-командній першості обласної ради ДСО «Буревесник». А в 1966 році займає перше місце серед спортивних клубів закладів вищої освіти м. Харків и на протязі майже 30 років студенти-борці залишалися лідерами в особистій та загально-командній першості на змаганнях регіонального та Всеукраїнського рівня. Кращі спортсмени секції з класичної боротьби не одноразово приймали участь з показовим виступом на загально інститутських спортивних заходах та святах.
Виступ спортсменів збірної команди Інституту з класичної боротьби на спортивному святі, яке відбувається у актовому залі. Виступ коментує викладач кафедри фізичного виховання Г.В. Малінко (1980)
Починаючи з 2002 року тренувальні зайняття в секції вільної боротьби на кафедрі фізичного виховання почав проводити Валерій Вікторович Джерелій. Кількість студентів які відвідували секцію збільшувалась з кожним роком і у 2010 році досягла понад 75 осіб. З 2005 по 2011 рр. спортсмени спортивної секції з вільної та класичної боротьби стають багаторазовими переможцями та призерами Спартакіади серед студентів закладів вищої освіти м. Харкова у особистому та командному заліку. У 2011 року студент факультету підготовки кадрів для органів юстиції та судової адміністрації України, майстер спорту України, Джафарян Мраз здобуває срібло на чемпіонаті України з вільної боротьби серед молоді та ІІІ місце на чемпіонаті Європи серед кадетів.
За результатами виступу членів збірної команди університету на змаганнях всеукраїнського та світового рівнів в листопаді 2012 року на базі секції вільної боротьби, яка тривалий час працювала в Університеті створюється Спортивний клуб з Олімпійських видів боротьби НЮУ імені Ярослава Мудрого. Засновник і старший тренер клубу, кандидат юридичних наук Валерій Вікторович Джерелій.
Після створення спортивного клубу, його спортсмени продовжують показують високі результати у змаганнях Всеукраїнського та світового рівня. Заслужений майстер спорту України, студент Інституту підготовки кадрів для органів юстиції України Яценко Андрій багаторазовий переможець чемпіонату України з вільної боротьби (2014,2015, 2017,2018, 2019), срібний призер чемпіонату Європи серед дорослих (2016), бронзовий призер чемпіонаті Світу (2017) та чемпіоном Європи серед молоді (2019), йому в 2018 р. призначена стипендія Президента України. Андрій Яценко талановитий спортсмен та чудова людина, який після закінчення рідного університету продовжує тісну співпрацю зі спортивним клубом.
Необхідно звернути увагу, що в 2019 році боротьба становиться масовим і улюбленим видом спорту серед студентів Університету. На тренувальні заняття приходять понад 110 студентів. За 2019-2020 навчальний рік секція підготувала 32 спортсменів розрядників, серед яких: один – виконав норматив майстра спорту України, вісім – норматив кандидата в майстри спорту України, одинадцять виконали норматив 1-го розряду, двадцять чотири – 2-го розряду і тридцять один – 3-го розряду.
Спортсмени спортивного клубу Олімпійських видів боротьби НЮУ імені Ярослава Мудрого зі старшим тренером В. В. Джерелій (2019)
Спортивний клуб Олімпійських видів боротьби НЮУ імені Ярослава Мудрого на спортивній базі Університету кожного року проводить велику кількість регіональних та всеукраїнських турнірів, засновник і організатор цих змагань – старший тренер клубу В.В. Джерелій. Серед яких: студентський турнір, присвячений Дню фізичної культури та спорту; відкритий всеукраїнський турнір, присвячений заслуженому майстру спорту Андрію Яценку; всеукраїнські студентські турніри, присвячені «Дню юриста», «Дню Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого», «Дню Святого Миколая» та ін. Крім того, спортивний клуб бере активну участь в організації та проведенні обласних щорічних спортивних змагань «Спорт протягом життя» серед студентів закладів вищої освіти Харківської області з грекоримської та вільної боротьби. Починаючи з відкриття спортивного клубу, члени збірної команди Університету – багаторазові переможці та призери цих змагань в особистому та командному заліках.
У 2020 році Спортивний клуб Олімпійських видів боротьби НЮУ імені Ярослава Мудрого заплонував та провів обласний студентський турнір, присвячений 80-річчю ректора Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Героя України В. Я. Тація.
Переможці та призери першого турніру, присвяченого 80-річчю ректора Університета В.Я.Тація (2020)
Клуб продовжує активно розвиватися. Кожного року члени клубу примножують його спортивні досягнення, виборюючи призові місця на змаганнях найвищого рівня.
Починаючи з 2020 року, після розповсюдженням короновірусної хвороби (Covid-19) та введеними у зв’язку з цим карантини обмеження клуб продовжував проводити індивідуальні тренувальні заняття з кваліфікованими спортсменами з метою їх підготовки для участі у змаганнях всеукраїнського та світового рівня. Групові тренування для спортсменів масових розрядів тимчасово у той час не проводились.