10 січня відбулися загальні збори трудового колективу, на яких було заслухано звіт ректора Університету Анатолія Гетьмана та голови профспілкового комітету Валентини Білик.
Зокрема, Анатолій Гетьман, підбиваючи підсумки роботи за 2024 рік, тобто за третій рік повномасштабного вторгнення росії в Україну, зазначив, що у звітному році діяльність Університету була спрямована на досягнення максимальної результативності в умовах обмеженості ресурсу. При цьому основними напрямками, яким приділялася особлива увага були: збереження студентів і аспірантів, забезпечення для них належних умов освітнього процесу, особистої безпеки і можливостей для всебічного розвитку; досягнення максимально можливого рівня набору у вступній кампанії 2024 року; збереження трудового колективу Університету при забезпеченні гнучких умов праці; подальший розвиток науки та розширення міжнародної співпраці, спрямування зусиль на забезпечення перемоги Збройних Сил України, Української держави над ворогом.
З першого дня війни Університет мобілізував свої сили на підтримку ЗСУ, ТРО, волонтерів, мирних жителів, власних працівників та студентів. Ця робота не тільки продовжувалася, а й активізувалася протягом звітного року. Університет в числі перших ЗВО Харківщини відкрив Пункти незламності, облаштував бомбосховища, створив безпечні умови для роботи викладачів та співробітників у навчальних корпусах та гуртожитках.
Незважаючи на труднощі, з якими стикається кожен виш, наш Університет залишається привабливим для абітурієнтів, що підтверджується визнанням його лідерством серед ЗВО України за кількістю студентів, зарахованих за державним замовленням (спеціальність 081 «Право»).
2024 рік став роком відзначення 220-ї річниці з дня заснування нашого Університету. Ми відзначили цю річницю шляхом: входження Університету до ТОП 200 кращих Університетів світу в галузі «Права» згідно QS World University Rankings by Subject 2024: Law & Legal Studies; активізації наукової діяльності і публікаційної активності, видавши понад 30 нових підручників і монографій та присвятивши їх ювілею Університету; організації та проведення масштабних наукових і науково-практичних заходів, серед яких міжнародні форуми, конференції, круглі столи та інші.
В Університеті працює 500 науково-педагогічних працівників. Показник викладачів, які мають наукові ступені та вчені звання сьогодні складає 98,3%. В Університеті 30 кафедр (не рахуючи кафедри Інституту Служби безпеки України та Військово-юридичного інституту), які очолюють 25 докторів наук, професорів і 5 кандидатів наук, доцентів.
В Університеті працюють: 9 академіків і 16 членів-кореспондентів Національної академії правових наук України; 16 заслужених діячів науки і техніки України; 8 заслужених працівників освіти України; 11 заслужених юристів України; 2 народних артиста України; 1 заслужений артист України; 4 заслужених працівників культури України; 7 лауреатів Державної премії України.
Станом на 31 грудня 2024 р. в Університеті навчаються 10057 здобувачів, з них: за денною формою навчання – 6995 осіб; за дистанційною формою навчання – 128 осіб; за заочною формою навчання – 2934 здобувачі освіти.
Провідні науковці Університету входять до науково-консультативних рад: при Верховному Суді – 26 осіб, при Конституційному Суді України – 16 осіб, при Голові Верховної Ради України – 18 осіб, що є найбільшим показником з-поміж вчених інших закладів вищої освіти та науково-дослідних установ, які входять до їх складу. Крім того, 9 науковців Університету є членами Комісії з питань правової реформи при Президентові України.
Науковцями Університету підготовлено понад 300 наукових висновків, розроблено наукові пропозиції та рекомендації на запити різних органів державної влади.
У 2024 році підписано Меморандуми про співробітництво із закладами вищої освіти: Університет імені Карденаля Еррера (Іспанія); Ясський університет імені Александру Іоана Кузи (м. Ясси, Румунія); Талліннський технологічний університет (Естонія); Лодзинський університет (Польща); Університет Миколая Коперника в Торуні (Польща).
Попри складну ситуацію в Україні та Харківській області, Університет не лише продовжує утримувати лідерські позиції в сфері юридичної освіти та науки, а й примножує свої здобутки, розвивається, встановлює нові партнерські зв’язки та отримує визнання на міжнародній арені.
Під час свого виступу голова профспілкового комітету Валентина Білик зазначила, що питанням соціального захисту членів колективу в Університеті завжди приділяється велика увага. Ректорат і профспілковий комітет проводять у цьому напрямку достатньо ефективну роботу, яка спрямована на створення належних умов для плідної творчої праці, відпочинку, оздоровлення викладачів, співробітників і студентів.
Матеріальну допомогу від Університету у 2024 році отримали 125 працівників, а профспілковий комітет надав профспілкову виплату 516 членам профспілки. Ректорат і профспілковий комітет підтримували матеріально усіх, хто постраждав під час війни, надавали гуманітарну, психологічну допомогу, виділяли місця в гуртожитках працівникам Університету та сім’ям, житло яких було пошкоджене або знищене.
Піклування про здоров’я і життя працівників Університету в умовах воєнного стану в процесі трудової діяльності залишається одним із пріоритетних завдань роботи адміністрації та профспілкового комітету.
Загальні збори трудового колективу позитивно оцінили звіт ректора про діяльність Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та Голови первинної профспілкової організації Університету за 2024 рік.