
Захід до Дня Європи в Україні «Українці для Європи і Європа для українців»
Наукова бібліотека Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого за організаційної підтримки керівництва факультету прокуратури провели захід, присвячений Дню Європи «Українці для Європи і Європа для українців».
Захід відбувся у коворкінгу факультету прокуратури. У ньому взяли участь студенти першого і другого курсів, а також доцентка кафедри права Європейського Союзу, професорка, Олеся Трагнюк і Максим Яцина, старший викладач кафедри політики у сфері боротьби зі злочинністю та кримінального права Навчально-наукового юридичного інституту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, випускник факультету прокуратури нашого Університету.
Мета заходу полягала у висвітленні життєвого шляху видатних постатей, які мешкали в різних країнах світу і мали українське походження. Виступи, які підготували студенти, були присвячені:
🔵Роману Гнатишину – канадському політику з українським корінням, який доклав багато зусиль для розвитку співробітництва між Канадою і Україною;
🔵Євгену Ерліху – австрійському і українському правознавцю, соціологу і педагогу;
🔵Мстиславу Чернову – сучасному українському режисеру, фотожурналісту, воєнному кореспонденту, письменнику;
🔵Квітці Цісик – американки українського походження, популярній співачці, яка жила з Україною в серці і плекала українську пісню.
Максим Яцина надав унікальні відомості про життєвий шлях Богдана Гаврилишина, українського, канадського і швейцарського економіста, громадського діяча, мецената, який любив Україну понад усе. Богдан Гаврилишин, як і Максим Яцина, народився у селищі Коропець, Тернопільської області, і упродовж років здійснював меценатську діяльність, надаючи велику допомогу і довіру молоді.
Модераторка заходу Ніна Стеценко проінформувала учасників про тимчасовий захист і допомогу українцям, яку надають країни Європи у цей важкий для нас час. Олеся Трагнюк, продовжуючи цей ракурс, зосередила увагу на законодавчому оформленні тимчасового захисту українських громадян в Європі.
На заході була презентована книжкова виставка «Україна та Європа: спільні цінності – спільне майбутнє», яка висвітлила ключові аспекти європейського вибору України – правовий, політичний, історичний і культурний. Увага присутніх була зосереджена і на формуванні науки європейського права в Україні, процесі гармонізації національного законодавства із правом Європейського Союзу, а також на розвитку взаємин між Україною та європейськими структурами. Окремий змістовий блок експозиції присвячено ролі європейських цінностей у трансформації українського суспільства, місцю України в європейському культурному просторі, духовній і цивілізаційній спорідненості нашої держави з іншими європейськими державами і народами.
По закінченню, учасники заходу, дійшли спільної думки: в якій би країні світу не перебували українці, Україна завжди була і є у їхніх серцях. Прославляти Україну, поважати її цінності, популяризувати її культуру – ось головна їх місія. Також учасники висловили велику вдячність усім країнам Європи за неоціненну допомогу, яку отримали українці у тяжкі часи для нашої держави.