
Студенти НЮУ ознайомились із роботою Бюро економічної безпеки України
Cтуденти факультету слідчої та детективної діяльності Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого здійснили ознайомчий візит до Бюро економічної безпеки України.
На початку заходу студентам було роз’яснено основні питання функціонування БЕБ, завдання, які на нього покладаються, структуру та підслідність. Пригадали про деякі проблеми та перешкоди, що заважають підвищувати ефективність реалізації як аналітичної, так і правоохоронної функції БЕБ.
На зустрічі зі студентами керівником відділу Департаменту аналізу інформації та управління ризиками було озвучено один із векторів аналітичної діяльності БЕБ, а саме пошук та виявлення ризиків у сфері реалізації санкційної політики. Так, увагу було зосереджено на тому, що в основу діяльності Бюро економічної безпеки України покладено захист економічної безпеки, що в свою чергу охоплює санкції, правові механізми та співпрацю міжнародних організацій з метою запобігання вчиненню і припинення потенційно небезпечних економічних дій, спрямованих на державний економічний сектор.
Майбутніх детективів ознайомили з напрямами роботи відділу, окремо зупинилися на практичних кейсах, порядку формування аналітичних матеріалів від пошуку та виявлення ризиків у сфері санкційної політики аж до направлення відповідних рекомендацій до уповноважених органів державної влади.
Також предметом доповіді детективів Бюро були питання тіньової сторони віртуальних активів, ухилення від оподаткування та використання їх у банківській і гральній сферах. У ході виступу були висвітлені наступні теми:
- Поняття віртуальних активів.
- Основні напрямки діяльності підрозділу детективів, який займається віртуальними активами (Гемблінг, Банки, обмінники).
- Інформація про інструменти, які використовуються в БЕБ України для дослідження операцій з криптовалютами.
Впродовж заходу було наведено приклади деяких кейсів резонансних розслідувань відділу детективів, а також окрему увагу було приділено декларуванню доходів у криптовалюті та очікуваним механізмам контролю (закон «Про віртуальні активи», зміни до Податкового кодексу України). Змістовний та інтенсивний захід не міг не викликати жвавий інтерес у студентів, що супроводжувалось чисельними запитаннями та дискусіями.
Щиро дякуємо керівництву Бюро економічної безпеки України за організацію заходу, а також аналітикам та детективам за його змістовне, інформативне та насичене проведення!








