uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

Кафедра підготовки офіцерів запасу

Кафедра підготовки офіцерів запасу функціонує з 2002 року та є структурним підрозділом у складі Військово-юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Перший випуск громадян України, які пройшли повний курс військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу відбувся в 2004 році, загалом кафедра здійснила 20 випусків. 

Військова підготовка громадян України на кафедрі підготовки офіцерів запасу Військово-юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого  організовується та здійснюється відповідно до Конституції України, Законів України “Про військовий обов’язок і військову службу”, “Про вищу освіту”, Порядку проведення військової підготовки громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 лютого 2012 року № 48 (зі змінами),  Інструкції про організацію військової підготовки громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу, затвердженої наказом Міністерства оборони України, Міністерства освіти і науки України від 14 грудня 2015 року № 719/1289,  (у редакції наказу Міністерства оборони України, Міністерства освіти і науки України від 18 червня 2019 року                  № 316/833), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31 грудня 2015 року за № 1678/28123, статутів Збройних Сил України, наказів і директив Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, Кваліфікаційної характеристики та Програми підготовки офіцерів запасу за відповідною військово-обліковою спеціальністю.

Кафедра здійснює:

  • підготовку громадян України за військово-обліковими спеціальностями:
  • «Юрисконсультська робота» –  (ВОС 850300);
  • «Цивільно-військове співробітництво» –  (ВОС 850400); 
  • «Правоохоронна діяльність в ЗСУ» –  (ВОС 850500);
  • «Психологія» –  (ВОС 340002);
  • «Організація  морально-психологічного забезпечення  військ  (сил)» –  (ВОС 341000).

З метою удосконалення та підвищення якості підготовки офіцерів запасу, з урахуванням досвіду ведення бойових дій, посилення практичної складової військової підготовки, формування стійких командирських, морально-психологічних та лідерських якостей, набуття військово-професійних навичок починаючи з 2024 року кафедра підготовки офіцерів запасу проводить підготовку громадян  за новими програмами курсів професійної військової освіти L-1A (базового курсу) та L-1B (фахового курсу).

Головним завданням кафедри підготовки офіцерів запасу є:

  1. підготовка громадян України з урахуванням досвіду бойових дій, вимог стандартів НАТО, військових стандартів;
  2. всебічний і гармонічний розвиток особистостей громадян України, формування у них високих моральних та професійних якостей;
  3. здійснення наукової діяльності;
  4. вироблення єдиних підходів до втілення змісту освіти з модулів програм військової підготовки, які викладаються, з метою поєднання теоретичного навчання із практичною спрямованістю підготовки військових фахівців;
  5. розробка і систематичне оновлення науково-методичного забезпечення з навчальних дисциплін, які викладаються, їх мультимедійне супроводження;
  6. підвищення практичної підготовки громадян, які проходять військову підготовку;
  7. набуття практичних навичок у роботі з особовим складом;
  8. впровадження прогресивних методів і сучасних інформаційних технологій навчання.

На кафедрі підготовки офіцерів запасу викладаються модулі програми військової підготовки, які складаються з 4 розділів:

Загальновійськова підготовка:

  • Загальна тактика;
  • Радіаційний, хімічний та біологічний захист підрозділів (у тому числі екологія);
  • Військова топографія;
  • Інженерна підготовка;
  • Організація військового зв’язку;
  • Тактична медицина;
  • Статути ЗСУ та стройова підготовка.

Організація та методика роботи з особовим складом:

  • Методика роботи з особовим складом;
  • Історія війн та воєнного мистецтва.

Тактична та тактико-спеціальна підготовка:

  • Тактична підготовка;
  • Основи військового управління (у тому числі за процедурами Troop Leading Process).

Військово-технічна і військово-спеціальна підготовка:

  • Стрілецька зброя та вогнева підготовка;
  • Міжнародне миротворча діяльність;
  • Військова адміністрація;
  • Цивільно-військове співробітництво за стандартами НАТО;
  • Організація цивільно-військового співробітництво в ході підготовки та застосування ЗСУ;
  • Особливості кваліфікації військових кримінальних правопорушень;
  • Військова педагогіка (у т.ч. лідерство).

Склад кафедри підготовки офіцерів запасу:

Кафедра підготовки офіцерів запасу Військово-юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого згідно штатного розпису, який затверджений ректором університету  та узгоджений  Директором Департаменту військової освіти і науки від  23 серпня 2024 року, на період з 02 вересня 2024 року по 31 серпня 2025 року має в своєму складі: 10 науково-педагогічних працівників, 1 лаборанта та 2 старших лаборантів.

Укомплектованість кафедри підготовки офіцерів запасу науково-педагогічним складом згідно Наказу ректора Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого № 706-К від 02 вересня 2024 року складає 95 відсотків (2 науково-педагогічних працівника мобілізовані для захисту Держави від збройної агресії  російської федерації), іншими категоріями працівників – 50 відсотків.

На кафедрі підготовки офіцерів запасу  здійснюють освітню та наукову діяльність 10 науково-педагогічних працівників, з них:

кандидат наук, професор – 1;

кандидат наук, доцент – 7,

кандидат наук (доктор філософії) – 1.

Методична, наукова і науково-технічна діяльність кафедри підготовки офіцерів запасу  здійснюється на високому рівні. Науково-педагогічні працівники кафедри підготовки офіцерів запасу  приймають активну участь у науково-практичних заходах, науково-дослідних роботах, науково-військових конкурсах, які сприяють розвитку військової освіти і науки, видають статті.

На кафедрі підготовки офіцерів запасу  постійно ведеться наукова робота: видано понад 2 патенти на винахід, 28 наукових праць, 30 доповідей на конференціях, також за участю науково-педагогічних працівників видано 3 навчальні посібники. 

Навчально-матеріальна база кафедри підготовки офіцерів запасу  забезпечує проведення усіх видів занять, передбачених програмами військо-облікових спеціальностей.