Інформація про освітні програми, які викладаються на фінансово-правовому факультеті
На факультеті здійснюється підготовка фахівців за ступенем «Бакалавр» та «Магістр» (спеціальність 081 «Право») за денною формою навчання.
На другий (магістерський) рівень вищої освіти (спеціальність 081 «Право») факультет здійснює набір абітурієнтів за такими спеціалізаціями:
«Публічні фінанси»;
«Митна справа»;
«Публічне адміністрування».
ОП «Публічні фінанси».Освітня програма спрямована на практичну роботу юристів у сфері управління публічними фінансами. Фахівці даного напрямку підготовлені для правової роботи у сфері публічних фінансів, а саме: у комітетах Верховної Ради України з питань бюджету, з питань податкової та митної політики, з питань фінансової політики і банківської діяльності, в органах і установах Національного банку України, Рахункової палати, Міністерства фінансів України, Державної фіскальної служби України, Державної казначейської служби України, Державної аудиторської служби України, Державної служби фінансового моніторингу України, в місцевих фінансових органах.
ОП«Митна справа».Освітня програма орієнтується на вивчення особливостей застосування законодавства України та інших нормативно-правових актів з питань державно-митної справи та в структурі уповноважених економічних операторів. Випускник може працювати в системі митної служби України, митниць всіх рівнів, для митних постів, спеціалізованих митних органів, митних організаціях та інших суб’єктів зовнішньо-економічної діяльності.
ОП «Публічне адміністрування». Освітня програма зорієнтована на розв’язання складних задач і проблем в діяльності органів виконавчої влади, місцевого самоврядування або у процесі навчання, що передбачає стимулювання академічної мобільності викладачів та студентів на формування внутрішнього забезпечення якісної підготовки фахівців з права та публічного адміністрування. Освітньо-професійна програма «Публічне адміністрування» спрямована також на освоєння професійних практик у системі органів публічної влади, діяльність установ та організацій, що реалізують державну політику у сфері публічного права, з метою подальшого працевлаштування випускників на умовах конкурсу.
У 2018 році на фінансово-правовому факультеті започатковано підготовку здобувачів з економіки та управління за денною та заочною формами навчання. Освітня діяльність здійснюється за спеціальностями:
051 «Економіка», освітні програми (спеціалізації): «Бізнес- економіка» (бакалавр) та «Бізнес-консалтінг» (магістр). Магістерська освітня програма акредитована Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти, рішення № 2(19).2.53 від 28 січня 2020 р. Перший випуск магістрів відбувся у лютому 2020 р.;
073 «Менеджмент», освітня програма (спеціалізація) «Бізнес-адміністрування» (магістр). Акредитована Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти, рішення № 2(19).2.75 від 28 січня 2020 р. Перший випуск магістрів відбувся у лютому 2020 р.
Особливостями освітніх програм є:
– поглиблена правова підготовка: студенти мають можливість вільного вибору навчальних дисциплін з освітніх програм «Право» і «Міжнародне право»;
– інноваційний підхід: оволодіння студентами методологічними та методичними новаціями економічної та управлінської науки і професійної діяльності; викладання авторських курсів, зокрема онлайн лекцій у групах Facebook «Business Economics. Актуальна освіта в НЮУ імені Ярослава Мудрого» та «Consulting forever», проведення вебинарів міжнародних компаній – партнерів освітніх програм;
– інтерактивний підхід: постійна співпраця викладачів, студентів, роботодавців і бізнес-консультантів, що забезпечує ефективну адаптацію здобувачів до професійного середовища, набуття ними знань і навичок професійної діяльності, розуміння етичних основ професії та соціальної відповідальності. Освітні програми передбачають проведення кейс-стаді роботодавцями
– міжнародна академічна мобільність. Відповідно до навчальних планів, програми академічної мобільності можуть бути реалізовані студентами 4-го курсу бакалаврату (7 семестр) та першого курсу магістратури (2 семестр);
– можливість стажування у міжнародних компаніях. У 2020/2021 навчальному році здійснюються спільні програми стажування фінансово-правового факультету та міжнародних фірм AGA Partners (м. Київ), Crowe Mikhailenko (м. Київ), Європейської поліцейської асоціації України. Викладання навчальних дисциплін здійснюють 9 докторів наук, професорів (із них 6 – докторів економічних наук, професорів); 26 кандидатів наук, доцентів (із них 13 кандидатів економічних наук, доцентів), які мають достатній стаж практичної, наукової та педагогічної роботи.