uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

Поширені запитання

1. Коли приймаються документи для вступу?
Строки прийому заяв і документів, вступних екзаменів, конкурсного відбору та зарахування на навчання можна знайти на офіційному сайті НЮУ імені Ярослава Мудрого за посиланням nlu.edu.ua. Загалом, подача заяв для вступу на перший курс бакалаврату в 2022 році триватиме з 14 липня до 22 липня; зарахування на бюджет – 5 серпня; на контракт – 17 серпня.
2. Які документи необхідно подати абітурієнтам?
Вступники, які подають заяви в електронній формі, реєструють особистий електронний кабінет на сайті  https://vstup.edbo.gov.ua/  (працює під час вступної кампанії). Під час реєстрації вступник зазначає такі дані:

  • адресу електронної пошти, до якої має доступ (вказана адреса буде логіном для входу до кабінету);
  • пароль для входу до кабінету;
  • номер, пін-код і рік отримання сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання (вказується будь-який з дозволених Умовами);
  • серію та номер документа про повну загальну середню освіту;

середній бал додатка до вказаного документа (для допомоги Ви можете скористатись калькулятором середнього бала на сайті https://vstup.edbo.gov.ua/).

3. Чи потрібна для вступу медична довідка?
В Умовах прийому 2022 року не передбачено подання для вступу на базі повної загальної середньої освіти медичної довідки.
4. Чи мають пріоритет абітурієнти, які подали документи раніше за інших?
Ні. Дата подання документів не впливає на результати конкурсу.
5. Як подати документи в електронній формі?

Вступники подають заяви для вступу до закладів вищої освіти в електронній формі онлайн через електронні кабінети. Для цього потрібно увійти на сторінку системи подання заяв в електронній формі за адресою https://vstup.edbo.gov.ua/.

У Центральному корпусі університету (вул. Пушкінська, 77, м. Харків) функціонує консультаційний центр із надання допомоги вступникам при поданні заяв в електронній формі.

6. Скільки можна подати заяв?
Вступники можуть подати до п’яти заяв на бюджетну форму навчання без обмеження щодо кількості спеціальностей, на які їх подають, та до 20 заяв на контракт. У кожній заяві, яку абітурієнт подає на бюджет, потрібно обов’язково встановити її пріоритетність – від 1 до 5, де 1 – це найвища пріоритетність, а 5 – найнижча. Установлення пріоритетності – важливий крок, адже змінити її після подання заяви неможливо.
7. Де можна знайти рейтингові списки абітурієнтів?

Рейтингові списки вступників до бакалаврату можна відслідковувати на сайтах:

8. Які сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання необхідно подавати?

Спеціальність 081 «Право»

Сертифікати ЗНО 2019-2022 р.р.:

  • українська мова та література (в.к.* 0,4);
  • історія України (в.к.* 0,3);
  • математика (за шкалою оцінювання від 100 до 200 балів) або іноземна мова: англійська, німецька, французька або іспанська (в.к.* 0,2).

Спеціальність 293 «Міжнародне право»

Сертифікати ЗНО 2019-2022 р.р.:

  • українська мова та література (в.к.* 0,3);
  • іноземна мова: англійська, німецька, французька або іспанська (в.к.* 0,4);
  • математика (за шкалою оцінювання від 100 до 200 балів) або історія України (в.к.* 0,2).

Спеціальність 051 «Економіка»

Сертифікати ЗНО 2019-2022 р.р.:

  • українська мова та література (в.к.* 0,2);
  • математика (за шкалою оцінювання від 100 до 200 балів) (в.к.* 0,5);
  • історія України або іноземна мова: англійська, німецька, французька або іспанська, або біологія, або географія, або фізика, або хімія (в.к.* 0,2).

*в.к. – ваговий коефіцієнт.

9. Чи можна використовувати сертифікати ЗНО, видані в різні роки?
Так, абітурієнт може використовувати сертифікати в будь-якій комбінації. Єдина вимога – вони повинні бути видані в період з 2019 до 2022 рр.
10. Чи мають якісь переваги під час вступу особи, які брали участь в олімпіадах чи спортивних змаганнях?

Якщо ви є членом збірних команд України, які брали участь у міжнародних олімпіадах (відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України), Олімпійських, Паралімпійських і Дефлімпійських іграх (за поданням Мінмолодьспорт України), то вам зараховуються оцінки по 200 балів із двох вступних випробувань на вибір.

Важливо! Інформація про вас має бути внесена в базу ЄДЕБО, яка має «ідентифікувати» вашу належність до вказаної категорії під час внесення даних вступника в особистому електронному кабінеті.

11. Де можна дізнатися вартість навчання у НЮУ імені Ярослава Мудрого?
12. Як дізнатися про кількість бюджетних місць на ту чи іншу спеціальність?
Конкретна кількість місць, виділених державою на ту чи іншу спеціальність, визначається щороку відповідною постановою КМУ – її здебільшого ухвалюють напередодні вступної кампанії.
13. Як дізнатися, який прохідний бал на держбюджет на конкретну спеціальність?

Прохідний бал визначається щороку за результатами конкурсу, тому буде відомий після оголошення його результатів. Однак вступники можуть переглянути прохідні бали минулих років, щоб оцінити свої шанси для вступу на ту чи іншу спеціальність (https://vstup2021.edbo.gov.ua/statistics/konkurs/)

14. Куди необхідно принести документи? Який графік роботи приймальної комісії?

Вступники на навчання для здобуття вищої освіти подають заяви тільки в електронній формі, крім визначених випадків.

У паперовій формі подають заяви тільки вступники:

  • для реалізації права на вступ за іспитами (у разі відсутності у вступника хоча б одного із сертифікатів ЗНО 2019-2022 років), співбесідою чи відповідно до Порядку прийому для здобуття вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, тимчасово окупованій території окремих районів Донецької та Луганської областей, території населених пунктів на лінії зіткнення;
  • для реалізації права на повторне безоплатне здобуття освіти за бюджетні кошти;
  • за наявності розбіжностей в даних вступника в єдиній державній електронній базі з питань освіти (далі - ЄДЕБО) (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дата народження, стать, громадянство тощо) і у відповідному документі про раніше здобуту освіту та у сертифікаті зовнішнього незалежного оцінювання;
  • у разі подання іноземного документа про освіту;
  • у разі подання документів іноземцями та особами без громадянства;
  • у разі подання документа про раніше здобуту освіту, виданого до запровадження фотополімерних технологій їх виготовлення;
  • у разі подання заяви після завершення строків роботи електронних кабінетів;
  • у разі неможливості зареєструвати електронний кабінет або подати заяву в електронній формі з інших причин, що підтверджено довідкою приймальної комісії університету.

Приймальна комісія університету: м. Харків, вул. Пушкінська, 77, кімн. 21-22

тел. (057) 704-92-49.

Приймальна комісія під час прийому документів працює з понеділка до п’ятниці – з 9.00 до 18.00, перерва – з 13.00 до 14.00; субота та неділя – вихідні дні.

Приймальна комісія не працює у дні державних свят, у переддень державних свят тривалість робочого дня скорочується на одну годину.

15. У мене все ще залишилися питання… До кого я можу звернутися по допомогу?

Дізнатися про всі нюанси вступної кампанії-2022 в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого абітурієнти зможуть за допомогою таких ресурсів:

  • безкоштовна телефонна підтримка за номером 0800 311 777, де консультант служби надасть вичерпну відповідь на всі запитання щодо вступу та подачі документів, особливостей навчання на факультеті тощо. Кожен телефонний дзвінок буде зафіксовано та налагоджено особистий зв’язок із вступником
  • чат-бот в Telegram-каналі “Абітурієнт НЮУ імені Ярослава Мудрого-2022”
  • офіційний Instagram-канал , де в доступній формі надаватиметься найважливіша інформація для абітурієнта.