uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

Кафедра загальновійськових дисциплін

Кафедра загальновійськових дисциплін (далі – кафедра) створена у складі Військово-юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого відповідно до Положення про Військово-юридичний інститут Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства оборони України від 23 квітня 2020 року № 540/132, Статуту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, інших нормативно-правових актів.

Кафедра здійснює підготовку курсантів (слухачів, студентів) у галузі знань 08 “Право” за спеціальністю  081 “Право” Освітньо-професійною програмою – “Право”, у галузі знань 26 “Правоохоронна діяльність” за спеціальністю  262 “ Правоохоронна діяльність ” Освітньо-професійною програмою – “Право”.

Основними завданнями, які вирішуються кафедрою, є:

  1. Якісна організація освітнього процесу, забезпечення повної реалізації вимог освітніх і освітньо-професійних програм на випускників з використанням об’єктивних критеріїв оцінки набутих теоретичних знань, вмінь, практичних навичок та інших компетентностей, приведення життєдіяльності у відповідність до вимог військових статутів Збройних Сил України.
  2. Розвиток та вдосконалення підготовки офіцерських кадрів, відповідно до вимог Законів України “Про освіту”, “Про вищу освіту”, наказу Міністерства освіти і науки та Міністерства оборони України № 910/412 від 15 серпня 2018  року “Про затвердження Положення про військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти”, наказу Міністерства оборони України № 120 від 15 лютого 2024 року “Про затвердження Положення про особливості організації освітнього процесу у вищих військових навчальних закладах Міністерства оборони України, військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти, закладах фахової передвищої військової освіти”, наказу Міністрства оборони України від 20 червня 2024 року № 405/нм “Про організацію підготовки офіцерського, сержантського і старшинського складу у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти та закладах фахової передвищої військової освіти” та Організаційно-методичних рекомендацій з розроблення (коригування) основних документів вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, закладів фіхової передвищої військової освіти, які регламентують організацію та забезпечення освітнього процесу затверджених Першим заступником Міністра оборони України 28 червня 2024 року, наказів Директора департаменту Юридичного забезпечення Міністерства оборони України.
  3. Реалізація освітньо-професійних програм, навчальних планів підготовки, перепідготовки й підвищення кваліфікації фахівців.
  4. Організація та здійснення на високому науковому і методичному рівнях освітнього процесу шляхом формування наукового змісту й практичного спрямування кожної навчальної дисципліни.
  5. Розробка й затвердження єдиних критеріїв оцінювання та засобів діагностики рівня засвоєння знань й оволодіння вміннями.
  6. Здійснення контролю та аналізу якості знань та вмінь через систему усіх видів контролю, атестації, процедури захисту курсових робіт.
  7. Розробка й систематичне оновлення науково-методичного забезпечення з навчальних дисциплін, що викладаються кафедрою, їх мультимедійного супроводу, електронних навчальних посібників (підручників).
  8. Розробка і впровадження нових форм, методів і технологій навчання, у тому числі дистанційного та змішаного навчання.
  9. Організація виконання контролю за прийнятими рішеннями з питань забезпечення освітнього процесу.
  10. Керівництво самостійною навчально-дослідною та науково-дослідною роботою здобувачів вищої освіти.
  11. Організація роботи наукових гуртків, проведення олімпіад, «круглих столів», конференцій, конкурсів за профілем діяльності кафедри.
  12. Організація педагогічного контролю науково-педагогічної діяльності працівників у формі пробних, показових і відкритих занять з подальшим обговоренням на засіданні кафедри.
  13. Вивчення, узагальнення та розповсюдження передового педагогічного досвіду та юридичної практики з метою підвищення наукового рівня, професійної культури та педагогічної майстерності працівників кафедри.
  14. Виконання планів щодо підвищення кваліфікації викладачів, їх стажування у практичних підрозділах та за напрямком спеціальності, організація наставництва.
  15. Участь у підвищенні педагогічної кваліфікації науково-педагогічних працівників.
  16. Організація самостійної роботи здобувачів вищої освіти.
  17. Підготовка відгуків, рецензій на дисертації та автореферати дисертацій за профілем кафедри, які надійшли до інституту.
  18. Організація взаємодії з іншими навчальними закладами, «круглих столів», підготовка та видання наукової та навчально-методичної літератури.
  19. Надання допомоги курсантським підрозділам у вивченні тематики занять за профілем кафедри у разі їх звернення.
  20. Навчання курсантів і студентів аналізувати та прогнозувати процеси, що відбуваються у житті Збройних Сил України та життєдіяльності військових частин та підрозділів; мобілізації особового складу на вирішення завдань, що стоять перед військовими частинами та підрозділами; організації служби військ в підпорядкованих підрозділах; пошуку шляхів діяльності щодо забезпечення успішного виконання завдань бойової і мобілізаційної готовності, бойового чергування, бойової підготовки особового складу.
  21. Здійснення експертної діяльності щодо підготовки документів, які надходять з Міністерства освіти і науки України, Міністерства оборони України, інших центральних органів виконавчої влади.
  22. Розробка відповідних документів щодо науково-методичного забезпечення освітньої і наукової діяльності кафедри.
  23. Підготовка, рецензування і видання навчальної, наукової, методичної літератури (підручників, навчальних посібників, курсів лекцій, тощо).

Завдання кафедри виконуються шляхом інтеграції навчання і практики, повного та ефективного застосування всіх елементів освітнього процесу із врахуванням можливостей новітніх інформаційних та комп’ютерних технологій, елементів дистанційного навчання.

На кафедрі викладаються наступні навчальні дисципліни:

За першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти:

  1. Іноземна мова
  2. Військова педагогіка та психологія (у тому числі лідерство)
  3. Іноземна мова (загальновійськовий курс)
  4. Автомобільна техніка (у тому числі автомобільна підготовка)
  5. Військова топографія
  6. Статути Збройних Сил України та їх практичне застосування (у тому числі стройова підготовка)
  7. Стрілецька зброя та вогнева підготовка
  8. 3агальна тактика
  9. Фізичне виховання та спеціальна фізична підготовка
  10. Радіаційний, хімічний, біологічний захист підрозділів   (у тому числі екологія)
  11. Бойова система виживання воїнів (у тому числі тактична медицина)
  12. Історія війн та воєнного мистецтва (у тому числі історія українського війська)
  13. Морально-психологічне забезпечення підготовки та застосування Збройних Сил України
  14. Основи військового управління (у тому числі штабні процедури НАТО)
  15. Організація військового зв’язку
  16. Інженерна підготовка
  17. Безпека військової діяльності (у тому числі безпека життєдіяльності, основи охорони праці)
  18. Управління повсякденною діяльністю підрозділів (у тому числі охорона державної таємниці)
  19. Іноземна мова (спеціальний курс)
  20. Тактика (у тому числі тактика дій військ НАТО)

За другим (магістерським) рівнем вищої освіти:

  1. Тактика (у тому числі тактика дій військ НАТО)
  2. Статути Збройних Сил України та їх практичне застосування (у тому числі стройова підготовка)
  3. Стрілецька зброя та вогнева підготовка
  4. Морально-психологічне забезпечення підготовки та застосування Збройних Сил України
  5. Основи військового управління (у тому числі штабні процедури НАТО)
  6. Іноземна мова професійного спрямування
  7. Фізичне виховання та спеціальна фізична підготовка
  8. Лідерство (Leadership)
  9. Організаційно-правові засади у сфері оборони України
  10. Процес прийняття рішення (Troop leading procedure).

Склад кафедри

На кафедрі здійснюють навчальну, методичну, наукову та організаційну діяльність 20 науково-педагогічних працівника, з них: кандидатів наук – 5, доцентів – 2.

З наукової та науково-технічної роботи за минулий навчальний рік колектив прийняв участь у розробці 2 науково-дослідних робіт, друкуванні 1 навчального посібника, опубліковано 22 статті у наукових збірних (з них 10, які включені до науково-метричних видань  Web of Science), 51 тези докладів на науково-практичних конференціях.

З  морально-психологічного забезпечення кафедра здійснює:

  • формування й підтримання високого морального духу армії, морально-психологічного стану й дисципліни особового складу, військового правопорядку, згуртування військових колективів і протидію інформаційно-психологічному впливу противника;
  • підтримання постійної бойової готовності   підрозділів, щодо, реалізацію духовного і професійного потенціалу особового складу під час виконання навчально-бойових завдань;
  • організацію, соціально-правових та виховних заходів щодо формування і розвитку у військовослужбовців особистої відповідальності за свідоме виконання вимог Конституції та законів України, військових статутів, Військової присяги, функціональних і службових обов’язків, наказів командирів і начальників, досягнення такого рівня морально-психологічного стану особового складу, який забезпечував своєчасне, повне і якісне вирішення поставлених завдань.

Навчально-матеріальна база кафедри забезпечує проведення усіх видів занять, передбачених навчальними планами і програмами, яка включає: лекційні та навчальні аудиторії, електронний тир, спортивний комплекс. На період воєнного стану кафедра здійснює використання відповідних об’єктів навчально-матеріальної бази з фізичної підготовки і спорту Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» та міського стадіону міста Полтави – стадіон «Ворскла  ім. Олексія Бутовського» для проведення навчальних занять, підсумкового контролю знать та атестаційного іспиту з навчальної дисципліни «Фізичне виховання та спеціальна фізична підготовка». Удосконалення матеріально-технічної та інформаційної бази кафедри  здійснюється шляхом складання та подання відповідного плану та заявок на отримання матеріальних засобів, компьютерізації освітнього процесу з використанням новітніх інформаційних технологій.