Депортація кримських татар — злочин, який триває і сьогодні…

Цього року 18 травня Україна вшановує два трагічні пам’ятні дні, пов’язані зі злочинами комуністичного тоталітарного режиму – 81 роковини депортації кримськотатарського народу з території Кримського півострова та День пам’яті жертв політичних репресій.

Напередодні відзначення Дня памʼяті жертв геноциду кримськотатарського народу Наукова бібліотека Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого провела патріотичний семінар на тему: «Депортація кримських татар — злочин, який триває і сьогодні». У роботі заходу взяли участь студенти факультету прокуратури. Відкриваючи зустріч, бібліотекарка Ніна Стеценко акцентувала увагу присутніх на важливості розуміння історичних подій щодо геноциду кримськотатарського народу, а також провела паралелі з сьогоденням.

У роботі заходу взяли участь студенти факультету прокуратури. Особливу увагу привернули виступи студентів, які були пронизані високим рівнем освіченості щодо обговорюваних історичних подій, патріотизмом та співчуттям, засудженням геноциду, а також розумінням тих злочинів, які відбуваються і сьогодні, унаслідок російської анексії. Відповідаючи на питання історико-правової вікторини здобувачі продемонстрували глибокі знання з обговорюваної теми заходу, а саме походження та культурного розвитку кримськотатарського народу, причин депортації, геноцидної практики тоталітарних режимів тощо.

Під час зустрічі відбувся огляд книжкової експозиції. Серед представленої літератури — збірка документів «Крим в умовах суспільно-політичних трансформацій (1940-2015)». До видання увійшли матеріали, які відображають депортаційну політику радянської влади на Кримському півострові. Ще одним важливим інформаційним джерелом щодо репресій проти кримських татар у Другій світовій війні став науковий і документальний журнал «З архівів ВУЧК, ГПУ, НКВД, КГБ». Також зацікавленість у присутніх викликала книга української авторки Анастасії Левкової «За Перекопом є земля», у якій висвітлені переплетіння кримськотатарської культури і української історії.

Цього разу, завдяки патріотично налаштованому студентству, затишний коворкінг факультету прокуратури став майданчиком, на якому плекаються загальнолюдські цінності: безмежна любов до Батьківщини, повага до усіх націй і народностей та прагнення до гармонійного існування.

Обидва наші народи, як ніколи, розуміють біль один одного і однаково прагнуть жити вільно на своїй землі!

Матеріал на сайті Наукової бібліотеки