Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Студенти Факультету міжнародного та європейського права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого взяли участь у міжнародній англомовній он-лайн конференції «Криза судової системи в Польщі і Україні»

Науковим керівником наших студентів та співорганізатором конференції виступила доцентка кафедри теорії права Трихліб Крістіна Олексіївна. Конференція відбулась 23 лютого 2024 року та складалася із чотирьох панелей, в яких студенти виступили із доповідями та презентаціями, присвячені важливим питанням забезпечення верховенства права та доступу до незалежного і неупередженого правосуддя в Україні, як ключової вимоги до членства в ЄС і реформування національної правової системи відповідно до норм і стандартів європейського права.

Після кожної панелі конференції відбулися плідні дискусії, протягом яких студенти мали можливість застосувати набуті знання та навички на практиці, а також обмінятися думками із польськими студентами з Ягеллонського університету та порівняти розвиток права і спільні виклики на шляху до розвитку демократичної правової держави. Зокрема, модератор першої панелі, присвяченій Конституційним і Верховним судам к.ю.н., суддя Великої Палати Верховного Суду України Костянтин Пільков привітав ініціативу проведення англомовної студентської конференції та високо оцінив рівень підготовки наших студентів, які гідно представляють не тільки наш Університет, а й українське студентство в цілому в міжнародному освітньому просторі та незважаючи на складні умови продовжують розвиватися і активно залучаються до наукових заходів.

Матеріали конференції опубліковано українською і англійською мовами на офіційному сайті дослідницького проєкту «Верховенство права та незалежне судочинство: ключові виклики для України та Польщі в контексті інтеграції до Європейського Союзу», що отримав перемогу на третьому конкурсі програми «ЗА УКРАЇНУ», організованого та фінансованого за сприянням Фундації Польської Науки.

Із Програмою конференції можна ознайомитися за посиланням

Роботи студентів

Наразі робота із порівняльних досліджень продовжується у групах україно-польських студентів. Результати роботи будуть представлені на наступній конференції.