uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

Підсумки конференції «Академічна доброчесність у вищій освіті: виклики та інструменти впливу»

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Підсумки конференції «Академічна доброчесність у вищій освіті: виклики та інструменти впливу»

15 червня 2023 року у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого було проведено конференцію «Академічна доброчесність у вищій освіті: виклики та інструменти впливу». Із вітальними словами виступили ректор Університету Анатолій Павлович Гетьман, голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Юлія Миколаївна Гришина, начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Васильович Синєгубов, голова Харківської обласної ради Тетяна Петрівна Єгорова-Луценко і перший заступник Харківського міського голови Олександр Миколайович Новак.

У вітальному слові ректор Університету Анатолій Гетьман зазначив: «Питання академічної доброчесності і антикорупції є взаємопов’язаними, адже доступ до закладів вищої освіти та перебіг освітнього процесу містять корупційні ризики. Запобігання корупції, підвищення обізнаності про корупцію та формування культури доброчесності є нагальними завданнями для всіх учасників освітнього процесу. Розробка освітніх матеріалів з теми протидії корупції і доброчесності, сприяння обміну знаннями, формування партнерства із закладами вищої освіти, науковцями, громадськими організаціями – це ті важливі напрямки, які ми маємо розвивати спільними зусиллями вже сьогодні». Анатолій Павлович закликав проводити глобальні діалоги з питань академічної доброчесності на базі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

У межах заходу відбулись наступні панельні дискусії «Академічна доброчесність: примха чи вимога сьогодення» (Ю. Гришина, голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, І. Назаров, заступник Голови НАЗЯВО), «Взаємозв’язок антикорупції і доброчесності у вищій освіті. Їх роль у розвитку закладу освіти» (С. Горбачов, Освітній омбудсмен, Костянтин Соляннік, відповідальний секретар приймальної комісії), «ТОН згори» із розбудови доброчесності в закладах освіти: переваги та кроки впровадження» (К. Дацко, ГО «Фундація інституційного розвитку»), «Інструменти запобігання корупції в сфері вищої освіти» (О. Стародубцев, НАЗК, І. Тимченко, НАЗК, Ю. Кравченко, НАБУ), «Корупційні прояви у сфері вищої освіти» (Ю. Ломжець, Асоціація юридичних клінік України), «Профайл антикорупційного уповноваженого в закладі освіти та його роль в запобігання корупції» (А. Федоренко, ГО «Фундація інституційного розвитку»), «Антикорупційна програма як реальний інструмент запобігання корупції у діяльності уповноваженого» (Н. Сметаніна, керівник уповноваженого підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, кафедра кримінально-правової політики), «Як залучати студентів до запобігання корупції та доброчесності?» (В. Єгорова, UNDP, М. Жижда, EUACI, Н. Котурбаш, Українська асоціація студентів).

За підсумками конференції учасники напрацювали спільні підходи щодо впровадження дієвих інструментів академічної доброчесності та антикорупційного комплаєнсу в національних закладах освіти, а також механізми їх впровадження.

Захід організований Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого у співпраці з ГО «Фундацією інституційного розвитку» та Асоціацією юридичних клінік України (АЮКУ)