24 квітня 2024 року відбулося підписання Меморандуму про співробітництво між Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого і ТОВ НВП «Навігаційно-геодезичний центр», що є визнаним лідером у галузі сучасних геоінформаційних технологій. Актуальність упровадження останніх у різні галузі життєдіяльності суспільства та держави важко переоцінити.
Під час урочистої церемонії підписання Меморандуму ректор Університету Анатолій Гетьман наголосив на надзвичайній актуальності всебічного впровадження технологій фотограмметрії, лазерного сканування, картографування, супутникової навігації і моніторингу не тільки у криміналістичну науку, освіту і практику та судово-експертну діяльність. Перелічені інноваційні технології є широко затребуваними й широким колом інших галузей юриспруденції. А формування професійно необхідних навичок їх ситуаційно зумовленого застосування ще під час здобуття вищої юридичної освіти істотно підвищує конкурентоздатність правників майбутнього. У зв’язку з цим ректор Університету висловив щиру вдячність усій команді фахівців ТОВ НВП «Навігаційно-геодезичний центр», що під орудою Олександра Горба взяла активну участь у циклі лекцій і майстер-класів на тему «Інновації у техніко-криміналістичному забезпеченні розслідування злочинів» в рамках Всеукраїнського освітнього проєкту «Незламні правничі школи України», провідним співорганізатором якого постав наш Університет.
Своєю чергою, директор ТОВ НВП «Навігаційно-геодезичний центр» Олександр Горб особливо відзначив тривалу та плідну співпрацю з Центром криміналістичних інновацій «intelligenTrident» Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого в царині оцифровування пам’яток архітектури м. Харкова, що зазнали значних пошкоджень внаслідок збройної агресії рф проти України. Визнаний професіонал високотехнологічної галузі високо оцінив технічну допомогу Центру в особі його керівника – аерокриміналіста Василя Білоуса з аерознімання цілої низки знакових для громади м. Харкова історичних споруд, що оперативно та якісно була надана в рамках реалізації проєкту Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй з відновлення культурної спадщини України.
У результаті докладного обговорення нагальних викликів Сторони Меморандуму визначили невідкладні напрямки міжгалузевої взаємодії в інтересах розвитку материнських наук, підготовки конкурентоспроможного людського капіталу для високотехнологічного та інноваційного розвитку України, самореалізації особистості, забезпечення потреб суспільства, ринку праці та держави у різнобічно розвинених кваліфікованих фахівцях.