Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Британська схема академічного менторства – волонтерська ініціатива Science for Ukraine-UK

Британська схема академічного менторства – волонтерська ініціативаScience for Ukraine-UK – прагне підтримати колег з українських університетів у навігації через наукові кола Великобританії.

Наставництво – це обмежені в часі, цілеспрямовані відносини, які підтримують розвиток навичок і кар’єрний ріст за допомогою конфіденційних бесід віч-на-віч. Воно передбачає, що досвідчена людина (наставник) надає рекомендації та підтримку іншій людині (підопічному). Ментор завжди має експертизу або досвід у конкретній сфері, яка цікавить підопічного. Підопічні – це колеги, які на момент початку інвазії мали щонайменше ступінь магістра (або еквівалентний) та досвід роботи на академічній або галузевій дослідницькій посаді щонайменше 3 місяці.

Схема призначена лише для професійних цілей і допомагає українським колегам консультуванням, зокрема, щодо:
– планування кар’єри, резюме й аплікацій;
– нетворкінгу й формування профілю;
– академічної культури роботи у Великобританії;
– процесу публікації й академічного письма;
– забезпечення фінансування досліджень (лише UK фонди);
– просування та прогресування.

Після реєстрації на платформі підбирається ментор відповідно до стадії кар’єри і дисципліни. Передбачається, що менторські сесії відбуватимуться онлайн за допомогою засобів, зручних обом сторонам спілкування, принаймні кожні два тижні протягом трьох місяців.

Ініціативу підтримує Edge Hill University (UK) в рамках твінінгу з НЮУ імені Ярослава Мудрого.