В Університеті проведено серію гостьових лекцій французького професора Франсуа Грюневальда

28-30 травня 2025 року в Центрі права сталого розвитку та охорони довкілля за сприяння кафедри екологічного права та кафедри міжнародного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого було проведено серію лекцій Франсуа Грюневальда.

Франсуа Грюневальд – французький дослідник, інженер, волонтер, провідний спеціаліст у сфері гуманітарної політики, кризового менеджменту та процесів посткризової реконструкції. Тривалий час він працював в Організації Об’єднаних Націй, Міжнародному комітеті Червоного Хреста та різних неурядових організаціях. Заснував французький дослідницький аналітичний центр Groupe URD, що спеціалізується на кризовому менеджменті, гуманітарній діяльності та реконструкції. Після низки місій в Україні, пан Франсуа вирішив включити Україну до великого дослідницького проекту з питань взаємодопомоги. Він координує дослідницьку роботу свого центру в Україні, зокрема, з питань енергетики, доступу до води, ролі волонтерів у гуманітарній діяльності та навколишнього середовища в контексті війни в Україні.

28 і 30 травня Франсуа Грюневальд провів лекцію на тему «Кризи, конфлікти, Україна та довкілля», присвячену екологічним наслідкам військових конфліктів та проблемі екоциду.

Відкрив лекцію ректор Університету Анатолій Гетьман, який привітав учасників заходу та наголосив, що вже декілька років Університет плідно співпрацює з професором Грюневальдом, і за цей період було організовано низку цікавих науково-практичних заходів за його участі. Так, пан Франсуа наразі проводить дослідження з групою наших студентів з питань гуманітарної допомоги в рамках спільного проекту. Також він був спікером на минулорічному Харківському міжнародному юридичному форумі, де виступав у рамках круглого столу – «Взаємодопомога у Харкові в умовах війни», а також панельної дискусії – «Правова охорона довкілля в умовах війни, повоєнного відновлення та європейської інтеграції України». Ректор підкреслив, що Франсуа Грюневальд багато років працює над питаннями екології, зокрема над впливом воєн і конфліктів на довкілля. Він досліджував це питання в різних куточках світу – Камбоджа, Ангола, Сахель, Північний та Південний Кавказ, Афганістан та ін. Провів декілька досліджень на цю тему в Україні. І сьогодні він готовий поділитися з нами своїм непересічним досвідом.

У рамках лекції основну увагу було зосереджено на таких питаннях: природні ресурси та управління, довкілля і конфлікти, міжнародне право та захист навколишнього середовища під час війни, глава 27 дорожньої карти вступу до ЄС.

Посилання на лекцію:

Гостьова лекція Франсуа Грюневальда «Кризи, конфлікти, Україна та довкілля» (28.05.2025)

Гостьова лекція Франсуа Грюневальда «Кризи, конфлікти, Україна та довкілля» (30.05.2025)

Re-GREEN Talks створені в рамках реалізації проєкту RE-GREEN Project (Advancing European Green Deal Implementation in Ukraine, 101176210), що фінансується програмою Європейського Союзу Erasmus+

29 травня лекція Франсуа Грюневальда була присвячена темі «Гуманітарна допомога: кілька порад, які допоможуть зрозуміти складну систему».

Пан Грюневальд детально розкрив особливості сучасного ландшафту гуманітарної діяльності, наголосивши на основних напрямках надання допомоги та різноманітті залучених суб’єктів: від служб реагування на надзвичайні ситуації та благодійних організацій до міжнародних асоціацій солідарності, волонтерських рухів та місцевих органів влади. Було наведено приклади надання гуманітарної допомоги у різних країнах світу, особливу увагу приділивши Україні. Спікер зазначив, що з моменту здобуття незалежності у 1991 році відбулася трансформація гуманітарного сектору України. Було зазначено, що Україна стала активним учасником гуманітарних процесів, накопичивши власний унікальний досвід у цій сфері.

Лекція дозволила присутнім сформувати системне розуміння гуманітарної допомоги як в Україні, так і у світі загалом.

Зустріч пройшла в атмосфері жвавого обговорення, а учасники отримали вичерпні відповіді на свої запитання. Лекція Франсуа Грюневальда стала цінним джерелом знань та сприяла поглибленому розумінню гуманітарної допомоги як на національному, так і на міжнародному рівні, що є особливо актуальним для України.

Посилання на лекцію:

Гостьова лекція Франсуа Грюневальда «Гуманітарна допомога кілька порад, які допоможуть зрозуміти складну систему» (29.05.2025)