Науковці кафедри криміналістики НЮУ імені Ярослава Мудрого — учасники Міжнародного Криміналістичного форуму «Криміналістика з перспективи чверті століття 21 століття» у Жешові (Польша)

21-23 травня 2025 року відбувся Криміналістичний форум «Criminalistics from the Perspective of a Quarter-Century of the 21st Century», який проходив у Жешувському університеті (Польша) (Uniwersytet Rzeszowski (Poland)). Цей міжнародний науково-практичний захід об’єднав XII-й з’їзд кафедр криміналістики, установ, лабораторій та криміналістичних груп, а також X-й Міжнародний науковий симпозіум Польського криміналістичного товариства.

Організація та проведення такого форуму була присвячено 50-річчю наукової діяльності Президенту Польского криміналістичного товариства професору Мечеславу Гоцу (Mieczysławie GOC). З цією нагоди на форумі було презентовано книгу «Kryminalistyka – moja pasja» (Криміналістика – моя пристрасть). Ювілейна книга, присвячена професору Мечиславу Гоцу з нагоди 50-річчя його наукової діяльності. Крім цього, метою проведення такого форуму стали питання обміну досвідом викладання криміналістики у різних наукових школах, проблеми дослідження сучасних тенденцій розвитку криміналістики у реаліях сьогодення, визначення перспективних напрямів наукових розробок, міжнародного співробітництва у цій царині знань.

Науково-практичний захід проходив у сучасному кампусі Жешувського університету (Uniwersytet Rzeszowski), зібравши понад 240 учасників-представників криміналістичної науки, судової експертизи, практичних працівників юстиції, судово-експертних установ, силових структур та приватного сектору. На форумі було представлено понад 100 наукових доповідей та повідомлень на 15 секціях, що охоплювали найсучасніші наукові досягнення, передовий практичний досвід та майбутнє криміналістики в Польщі, Україні, Литві, Європі та в усьому світі. Особливу зацікавленість викликала виставка сучасної криміналістичної техніки та інноваційних технологій протидії злочинності.

Завідувач кафедри криміналістики, професор Віктор Шевчук на пленарному засіданні форуму з виступив із наукової доповіддю «Military Criminalistics In The System Of Criminalistic Knowledge: Problems, Trends, Prospects» (Воєнна криміналістика в системі криміналістичних знань: проблеми, тенденції, перспективи). У своєму виступі спікер звернув увагу на проблеми дослідження теоретичних та практичних основ воєнної криміналістики, а також визначеню її місця та ролі у структурі криміналістичного знання. Проаналізовано історію виникнення, розвитку та становлення воєнної криміналістики. Сформовано об’єкт, предмет, систему та завдання воєнної криміналістики, які визначені як перспективний стратегічний напрямок розвитку криміналістичної доктрини. На форумі також була представлена наукова доповідь доктора юридичних наук, професора кафедри криміналістики, президента Міжнародного Конгресу Криміналістів (International Criminalists Congress) Валерія Шепітько «Criminalistics and Forensic Sciences in Ukraine: Development, Current State and Trends» (Криміналістика і судові науки в Україні: розвиток, сучасний стан і тенденції) (разом із проф. Михайло Шепітько, проф. Олеся Ващук).

Проведення такого важливого Криміналістичного форуму є важливою подією для розвитку криміналістики та судової експертизи. Цей науково-практичний захід став важливою платформою для обміну цікавими ідеями, новітніми розробками, засобами і технологіями протидії сучасній злочинності, справжнім фундаментом для формування інноваційного розвитку криміналістики та судової експертизи в умовах викликів сьогодення.

Висловлюємо слова глибокої вдячності організаторам цього заходу за запрошення взяти участь у такому важливому міжнародному науково-практичному криміналістичному форумі — Президенту Польского криміналістичного товариства професору Мєчеславу Гоцу (Mieczysławie GOC), професору Тадеушу Томашевскі (Tadeusz Tomaszewski) та професору Дороті Семков (Dorota Semków).

У реаліях сьогодення криміналістика та юридична наука об’єднують усіх нас, науковців України, Польщі, Європи та інших країн світу, і вселяють надію на найскоріший мир та на перспективи розвитку сучасної науки задля подальшого мирного розвитку нашого суспільства.
Слава Україні!!!

Програма конференції