Шановні студенти,  аспіранти,  викладачі та співробітники Університету, сьогодні, 8 травня, ми вшановуємо пам’ять жертв Другої світової війни та відзначаємо День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Цей день, сповнений суперечливих, але водночас нерозривно пов’язаних між собою емоцій: скорботи за мільйонами загублених життів, поваги до героїзму тих, хто боровся за свободу та незалежність, та вдячності за мир, який мав  тривати сотні років. Однак, минуло кілька десятиліть – і український народ змушений знову зі зброєю в руках відвоювати своє право на існування і власний шлях. Напад росії на нашу Батьківщину зруйнував відчуття безпеки та похитнув віру у справедливість у Європі. Та водночас змусив весь прогресивний світ об’єднатися і протистояти агресору не лише заради збереження України як держави, а й для укріплення правових механізмів, що гарантуватимуть тривалий мир і запобігатимуть повторенню світових війн.

Друга світова війна, що забрала життя мільйонів, залишила глибокий слід в історії людства, а її уроки є надзвичайно актуальними й сьогодні. Юридична спільнота, більше за інших, усвідомлює важливість верховенства права, справедливості та недопущення злочинів проти людяності. Саме право, його тлумачення та застосування, стали інструментом боротьби з нацистським режимом і відбудови глобального порядку на всіх континентах після його падіння.

Ми відчуваємо особливу потребу і відповідальність пам’ятати про цю трагічну сторінку історії та передавати знання про неї наступним поколінням.  Ми повинні виховувати юристів, які будуть здатні захищати права людини, боротися з несправедливістю та запобігати повторенню подібних трагедій.

У цей день ми вшановуємо пам’ять усіх, хто загинув у Другій світовій війні, та схиляємо голови перед їхнім героїзмом.  Нехай пам’ять про їхню жертву надихає нас на власну Перемогу та будівництво справедливого мирного майбутнього.

 Ректор Університету Анатолій Гетьман