uken0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Серія онлайн-лекцій Енріко Альбанезі, професора кафедри конституційного права Генуезького університету!

Шановні студенти, аспіранти та викладачі!

Запрошуємо вас на серію онлайн-лекцій Енріко Альбанезі, професора кафедри конституційного права Генуезького університету.

Енріко Альбанезі – професор конституційного права юридичного факультета Генуезького університету, дослідник та співкерівник проекту правової реформи IALS на базі Інституту перспективних правових досліджень (IALS) Лондонського університету.

Понеділок, 15 травня, 14:00 за київським часом (15:00 за центральноєвропейським): Вплив права ЄС на національне конституційне право.

Через пряме застосування, пряму дію та верховенство права ЄС над національним (навіть конституційним) правом, застосування права ЄС та ігнорування національного права є завданням, що покладається на суди загальної юрисдикції. Проте, деякі питання все ще вирішуються безпосередньо Конституційними судами, зокрема вирішення антиномій між правом ЄС і контр-обмеженнями (тобто, вищими цінностями Конституції). Це, в свою чергу, ставить під сумнів традиційні поняття конституційного права, такі як суверенітет. Чи є ЄС суверенним порядком? Чи є держави-члени ЄС все ще суверенними?).

З точки зору конституційного плюралізму, судовий діалог між конституційними судами та Європейським судом є єдиним ключем до вирішення таких антиномій. Ці, та інші актуальні для України питання буде розглянуто на лекціі, а учасники матимуть унікальну можливість задати власні питання лектору.

Середа, 17 травня, 14:00 за київським часом (15:00 за центральноєвропейським): Вплив Європейської конвенції з прав людини на національне конституційне право.

Європейська конвенція з прав людини (ЄКПЛ) впливає на національне конституційне право, хоча і по-різному в кожній державі, залежно від інструментів, які використовуються для перевірки відповідності національного законодавства ЄКПЛ. В Італії, наприклад, суди загальної юрисдикції звертаються до Конституційного Суду, коли неможливо витлумачити законодавчий акт відповідно до ЄКПЛ. Отже, завдання

Суд полягає в тому, щоб збалансувати протилежні (тобто національні та конвенційні) конституційні цінності.

Професором Альбанезі буде надано методологію вирішення цього питання на прикладі Італії. З цієї точки зору буде продемонстровано важливість Протоколу № 16 до ЄКПЛ (підписаного і ратифікованого Україною, але не Італією).

Захід безкоштовний. Мова заходу – англійська.

Щоб взяти участь у лекції (лекціях), будь ласка, зареєструйтеся до 13 травня 2023 року (включно) за посиланням.