Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Освіта > Запрошуємо до перегляду онлайн-трансляції науково-популярного заходу “Ніч молодіжної науки – 2022 в умовах війни”

Запрошуємо до перегляду онлайн-трансляції науково-популярного заходу “Ніч молодіжної науки – 2022 в умовах війни”, який традиційно організовується Радою молодих учених при Міністерстві освіти і науки України до Всесвітнього дня науки!

Мета заходу – популяризація наукових здобутків молодих учених, налагодження співпраці між молодими науковцями, встановлення зв’язків з основними стейкхолдерами та зарубіжними партнерами в умовах війни.

Карнаух Богдан Петрович – к.ю.н., доцент кафедри цивільного права №1 Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого приймає участь в цьому заході та представить доповідь на тему: «Відшкодування шкоди, завданої війною, і юрисдикційний імунітет держави: доленосне рішення Верховного Суду».

Юрисдикційний імунітет держави означає, що одна держава не може бути притягнута як відповідач у справі, яку розглядає суд іншої держави. В Україні правило про імунітет іноземних держав передбачено статтею 79 Закону України «Про міжнародне приватне право». До 14 квітня 2022 року український Верховний Суд суворо додержувався приписів відповідної статті і визнавав за Російською Федерацією (далі – РФ) імунітет у справах за позовами українських громадян про відшкодування шкоди, завданої вторгненням, яке почалося у 2014 році. Та невдовзі потому як 24 лютого 2022 року російська агресія проти України перейшла в нову фазу – фазу повномасштабної війни – Верховний Суд таки змінив свою думку. У постанові від 14 квітня 2022 року у справі № 308/9708/19 Суд ухвалив, що РФ не може посилатися на імунітет щодо позовів, які пред’являються жертвами російсько-української війни. Це рішення відкриває шлях для учинення позовів проти Росії в українських судах. Утім низка прикладних питань щодо такого роду справ іще підлягають вирішенню.

Захід відбудеться 10 листопада 2022 р. о 17.00 з онлайн-трансляцією на сторінці РМУ при МОН у Фейсбуці.