Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Між Університетом та Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку досягнуто домовленості про встановлення довгострокових партнерських відносин

3 листопада 2023 року підписано Меморандум про співробітництво між Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого та Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР).

Домовлено про встановлення та розвиток довгострокових партнерських відносин  на основі інтеграції освітнього, наукового та практичного потенціалів. Зокрема, документом передбачені надання взаємних консультацій , пов’язаних із науково-дослідною діяльністю Сторін, залучення до освітніх, наукових, дослідницьких,   соціальних проектів, інноваційних освітніх заходів;  напрацювання спільної позиції щодо вдосконалення  норм чинного законодавства у сфері належного та ефективного функціонування ринку  цінних паперів і обігу віртуальних активів , забезпечення грошовим капіталом потреб економіки країни ,  інші узгоджені напрями співпраці.

Свої підписи під документом поставили ректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Анатолій Гетьман та член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Юрій Бойко.

Впевнені, що підписання меморандуму стане новим важливим етапом у партнерстві між НКЦПФР та Університетом. Документ відкриває нові можливості та перспективи вдосконалювати якість освітньої діяльності Університету, оновлювати її практичний компонент. Підтримка та досвід практиків  НКЦПФР надзвичайно важливі та необхідні для зростання та формування молодих юристів України.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним колегіальним органом, підпорядкованим Президенту України та підзвітним Верховній Раді України. Метою діяльності НКЦПФР є створення, шляхом своїх регуляторних і наглядових функцій, умов для належного та ефективного функціонування ринку цінних паперів, забезпечення грошовим капіталом потреб економіки країни шляхом створення механізму акумулювання, розподілу та перерозподілу фондів коштів від особи, яка володіє вільними інвестиційними ресурсами до особи, якій необхідні такі ресурси для розвитку, створення умов для становлення потужних внутрішніх інвесторів та забезпечення захисту прав інвесторів. НКЦПФР утворюється у складі Голови Комісії та шести членів Комісії, які призначаються та звільняються з посад відповідно до указів Президента України. До системи органу входять: НКЦПФР, її центральний апарат та територіальні органи.