Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Із великою скорботою повідомляємо, що помер д.ю.н., заслужений професор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Володимир Дмитрович Гончаренко.

Із великою скорботою повідомляємо, що 8 січня 2023 року у віці 76 років помер видатний вчений в галузі історії держави і права України та історії держави і права зарубіжних країн, заслужений професор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, доктор юридичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, академік-секретар відділення теорії та історії держави і права Національної академії правових наук України, дійсний член (академік) НАПрН України, завідувач кафедри історії держави і права України і зарубіжних країн (з 1992 по 2022 р.) прекрасна і чуйна людина Володимир Дмитрович Гончаренко.

Володимир Дмитрович народився 13 жовтня 1946 р. у м. Краснограді Харківської обл. У 1973 р. закінчив Харківський юридичний інститут (нині — Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого) та все своє життя присвятив науці та вихованню багатьох поколінь студентів в нашому Університеті.

Володимир Дмитрович – це приклад правильного і повноводного життя, щирого служіння своїй справі, професії. Він багато зробив для становлення та розвитку музею Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Сьогодні цей музей є гордістю нашого вишу та буде доброю згадкою про одного із своїх засновників.

Колектив Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, вчені-правознавці глибоко сумують з приводу смерті Володимира Дмитровича Гончаренка.

Висловлюємо глибоке співчуття рідним, близьким Володимира Дмитровича.

Світла пам’ять про нього буде завжди жити в серцях колег, учнів, друзів.