Долучайтеся до конкурсу наукових робіт на виборчу тематику та ставайте експертами Центру виборчого права Університету!
До 1 листопада 2024 року триває приймання заявок на участь у I Університетському конкурсі наукових робіт з виборчого та референдумного права.
Мета конкурсу – заохотити студентів та аспірантів досліджувати ключові виклики для післявоєнних виборів та референдумів з урахуванням міжнародних стандартів, кращих зарубіжних практик та наслідків агресивної війни, яку веде росія проти України, та розробляти шляхи їхнього подолання.
Конкурс складається з двох етапів. На першому етапі потрібно підготувати та подати до 1 листопада 2024 року наукову роботу з визначеної тематики на електронну адресу Центру виборчого права (ElectionCenter@nlu.edu.ua). Далі журі оцінюватиме роботи й визначатиме хто з конкурсантів проходить далі. Другий етап полягатиме у публічній презентації (захисті) відібраних кращих наукових робіт, яка відбудеться до 14 листопада 2024.
У період із 14 по 21 листопада 2024 року будуть оголошені переможці конкурсу та вручені дипломи.
Переможці конкурсу стануть експертами Центру виборчого права та отримають можливість більш поглиблено досліджувати проблематику виборчого та референдумного права. Крім цього, за результатами співбесіди переможці зможуть пройти оплачуване стажування у Громадянській мережі “ОПОРА” (м. Київ), провідній національній організації, яка займається спостереження за виборами та аналітичними дослідженнями у цій сфері.
У Конкурсі можуть брати участь студенти (курсанти), які здобувають освіту за освітнім ступенем бакалавра (2-4 курс) або магістра й аспіранти Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Роботи виконуються самостійно.
Вимоги до наукових робіт:
- наукові роботи мають бути оформлені відповідно до такої структури: вступ із зазначенням актуальності, мети, завдання та структури дослідження, аналізом історіографії, визначенням методики та очікуваних результатів дослідження; основна частина з обґрунтуванням отриманих наукових результатів; висновки.
- список використаних джерел і літератури мають бути оформлені згідно зі стандартом ДСТУ 8302:2015.
- роботи мають бути підготовлені учасниками Конкурсу самостійно, бути новими, оригінальними, не мати нагород інших конкурсів.
- роботи не повинні містити плагіату, мають бути виконані з дотриманням норм академічної доброчесності й етики. Автор несе відповідальність за правильне цитування і дотримання авторських прав використовуваних матеріалів. У разі недотримання цієї умови, за рішенням журі, робота не розглядатиметься.
- обсяг роботи не повинен перевищувати 25 сторінок формату А4 (Times New Roman, 14; міжрядковий інтервал – 1,5; формат − MS Word (.docx або .rtf); до 40 тис. знаків). Малюнки, таблиці та інші графічні зображення оформлюються окремим додатком. перший рядок роботи – прізвище, ім’я, по батькові автора (повністю; шрифт напівжирний, курсив, вирівняний по правій стороні), другий рядок – статус автора (студент або аспірант, курс, факультет, група), контактний телефон та електронна пошта (шрифт курсив, вирівняний по правій стороні), нижче прописними (великими) літерами вказати назву наукової роботи (шрифт напівжирний, вирівняний по центру).
- при оцінюванні робіт враховується: актуальність, відповідність назви роботи її суті, творчий підхід, наукова новизна і обґрунтованість обраної теми, сучасні методологічні підходи до здійснення наукового дослідження.
- роботи, що не відповідають тематиці Конкурсу, оформлені з порушенням конкурсних вимог або надіслані після встановлених термінів, до участі у Конкурсі не допускаються.
- при поданні роботи учасники погоджуються на обробку відповідної інформації, в тому числі персональних даних, визнають результати Конкурсу без додаткових роз’яснень.
Наукові роботи надсилати до 1 листопада 2024 адреса на електронну адресу ElectionCenter@nlu.edu.ua