Розкриття трансформаційного потенціалу українських університетів до кліматично нейтральних і сталих міст.
Коротка назва проєкту: UniCities
Спільний проєкт
Пріоритет – Вища освіта та суспільство
Тривалість проєкту: 01 лютого 2023 – 31 січня 2026 р.
Програма фінансування ЄС: ERASMUS2027, Key Action 2, CBHE
Сума гранту програми Еразмус+ (CBHE): 525 545.00 €
Цільова група: студенти магістерських програм
Отримувач гранту: Королівський технологічний інститут, м. Стокгольм, Швеція (КТН)
Координатор: Ольга Кордас, директорка Viable Cities – Шведської національної стратегічної інноваційної програми для розумних і сталих міст; доцентка кафедри сталого розвитку міст KTH
Веб-сайт проєкту: http://unicities.org.ua
Партнерство:
Мета та завдання проєкту:
Проект UniCities покликаний розкрити трансформативний потенціал українських університетів як каталізаторів і прискорювачів системних змін у містах у напрямку сталості, стійкості та кліматичної нейтральності.
Проєкт базується на досвіді ефективних багатосторонніх ініціатив Viable Cities (KTH, Швеція) та citiES2030 (UPM, Мадридська політехніка, Іспанія) та досвіді партнерства чотирьох українських університетів, що охоплюють взаємодоповнюючі галузі освіти та досліджень (КПІ, Чернігівська політехніка, МНТУ та Національний юридичний університет Я. Мудрого), а також громадських партнерів (Асоціація міст України, ГО CANaction, Асоціація інженерів сталих енергетичних технологій України та інші), та Українського науково-дослідного гідрометеорологічного інституту (UHMI), що займається проблемами клімату й екології..
Проєкт UniCities реалізується за трьома основними напрямами трансформації:
У довгостроковій перспективі проєкт стане точкою відліку, надихне на нову співпрацю між університетами та містами в Україні та Європі, а також сприятиме дискусіям у глобальному секторі вищої освіти щодо трансформаційної ролі університетів у переході до кліматично нейтральних та сталих міст.
Загальні цілі проєкту:
Загалом проект UNICITIES спрямований на реалізацію 6 основних робочих пакетів:
21 липня 2023 року в Секретаріаті Кабінету Міністрів України була підписана реєстраційна картка проекту № 5237.
З цієї дати проєкт вважається зареєстрованим як міжнародна технічна допомога на території України і діяльність, яка проводиться в рамках проєкту в Україні, підпадає під законодавство про міжнародну технічну допомогу, і проєкт визнається державою.