Представниці Університету перемогли на національних змагань із симуляції судового процесу 

З великою радістю повідомляємо про визначне досягнення команди нашого Університету. 22 квітня 2026 р. представниці Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого – доцентка кафедри теорії та історії права Крістіна Трихліб і студентка 1-го курсу факультету міжнародного та європейського права (англомовної програми навчання) Олеся Литвиненко – здобули перемогу у фіналі престижних національних змагань із симуляції судового процесу – TLI Mock Trial Competition 2026.

Ці змагання, організовані Левітт Інститутом (The Leavitt Institute for International Development), є результатом тривалої та ґрунтовної освітньої програми «Критичне мислення та адвокатура як основа вільного суспільства». Програма TLI фокусується на вивченні західної юридичної етики, розвитку критичного мислення і майстерності практичного застосування норм права та орієнтована на студентів юридичних факультетів і юристів в Україні, Молдові, Польщі й Румунії.

Змагання імітують змагальну систему правосуддя (adversarial system) за стандартами США. Кожна частина виступу оцінюється балами та складається із вступної промови сторін обвинувачення і захисту (Opening statement), прямого та перехресного допитів свідків (Direct and Cross examination), а також заключної промови сторін (Closing statement).

Перемозі у фіналі передували два семестри інтенсивних лекцій і плідної практичної підготовки під керівництвом провідних фахівців із США та Канади. Це дозволило учасникам отримати унікальні знання безпосередньо від носіїв англо-американської правової традиції та відточити навички судового представництва за найвищими стандартами.

Шлях до фіналу був надзвичайно конкурентним: у змаганнях взяли участь 12 команд та 22 учасники. Протягом трьох днів запеклих інтелектуальних раундів учасники демонстрували рівень своєї професійної підготовки, логіки, ораторської майстерності та знання права в умовах, максимально наближених до реального судового процесу. За результатами попередніх етапів лише дві команди вибороли право змагатися у вирішальному фінальному раунді.

Судді відзначили надзвичайно високий рівень підготовки фіналістів та блискуче володіння англійською мовою, а також висловили слова підтримки Українському народові в нашій боротьбі за свободу та незалежність!

Унікальний тандем досвідченої науковиці і талановитої студентки став яскравим підтвердженням того, що в нашому Університеті панує синергія досвіду та молодої енергії, а якісна юридична освіта дозволяє досягати високих результатів уже з першого року навчання.

Щиро вітаємо Крістіну Трихліб та Олесю Литвиненко з цією блискучою перемогою та дякуємо Leavitt Instituteза за багаторічну підтримку української правничої спільноти та сприяння розвитку критичного мислення, правової культури та професіоналізму українських юристів!

Vivat Academia! Vivat Professores!

ВСТУП 2026