Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > З 31 березня по 2 квітня у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого пройшла відкрита виставка картин загиблого героя Артема Азарова

З 31 березня по 2 квітня у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого пройшла відкрита виставка картин загиблого героя Артема Азарова, яка проходила в адміністративному корпусі Університету. Виставку відкрили Харківський міський Голова Ігор Терехов, ректор Університету Анатолій Гетьман, проректори Микола Кучерявенко, Юрій Барабаш, Олег Ярошенко та Олексій Нестерович.

Артем Азаров, який був добровольцем підрозділу «Фрайкор», загинув 5 березня 2022 року, обороняючи Харків від російських окупаційних військ. Він був художником і залишив після себе чимало творів, які заслуговують на увагу. Артем був бойовим побратимом багатьох викладачів та студентів Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Його загибель стала великою втратою для всієї університетської спільноти.

За словами організаторів, одним з найважливіших завдань виставки було збереження творчої спадщини Артема Азарова, який залишив після себе безліч картин. Вони демонструють його майстерність та талант, а також свідчать про те, як важливо було для нього мистецтво, навіть в умовах війни.

У своїй промові ректор Університету Анатолій Гетьман зазначив, що Артем є прикладом для наступних поколінь, як воїн і митець. Його творчість і самопожертва дали змогу побачити красу в дуже темний час, коли Україна боролася за своє існування. Так само він висловив вдячність родині Артема Азарова за їх дозвіл на проведення виставки його творів, а також пам’яті всіх загиблих захисників України від російської агресії.

Харківський міський Голова Ігор Терехов підкреслив, що Артем Азаров був справжнім героєм, який своїм життям довів, що можливе поєднання самопожертви та творчості. Він також додав, що весь Харківський край пишається своїми захисниками, які стояли на захисті нашої країни у часи війни.

Вхід на виставку був вільним. Така ініціатива засвідчує про культурну та громадську активність університетської спільноти в розвитку національної ідеї та підтримки наших героїв. Виставка викликала живий інтерес у студентів, викладачів та містян. У цілому виставку відвідало понад 700 осіб, серед них були його друзі та рідні, мати загиблого Артема, його вчитель, бойові побратими та командир а також Начальник харківського військового гарнізону Сергій Мельник.

Меморіальний сайт художника Артема Азарова