Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Сім’я академіка Тація Василя Яковича звертається до Харківської міської ради, як представника громади та до громадськості загалом з цим листом, яке просимо опублікувати як відкритий лист.

На офіційному веб-сайті Харківської міської ради опубліковано інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення у формі електронної консультації з питання присвоєння імен загиблих захисників України та видатних українців вулицям та скверам в місті Харкові, серед яких пропозиція перейменування вулиці Студентська на честь Героя України, видатного громадського діяча і вченого, який мав високий авторитет у вітчизняних та зарубіжних наукових колах –  академіка Тація Василя Яковича.

Строк подачі пропозицій (зауважень) з 27 березня 2023 року по 28 травня 2023 року. Цей строк добігає кінця, разом з цим останнім часом у відкритих джерелах соціальних мереж та у месенджерах стали ширитися заклики до голосування «проти перейменування». Обурюючи та некоректні мотиви, якими обґрунтовані такі заклики, а також коментарі до відповідних публікацій, які мають ознаки суб’єктивної, надуманої та неприязної оцінки, вимусили рідних заради Світлої Пам’яті батька та чоловіка звернутись до суспільства та міської ради з проханням припинити громадське обговорення та зняти питання про перейменування вулиці Студентської на честь Тація Василя Яковича.

Перш за все сім’я та рідні просять вибачення за прохання припинити процедуру у тих, хто від щирого серця підтримав увіковічення пам’яті Тація Василя Яковича шляхом перейменування вулиці у місті Харкові, де він жив та творив.

Також хочемо подякувати громадськості за підтримку, а Харківській міській раді  та  колективу Національного  юридичного університету імені Ярослава Мудрого – за ініціативу.

Впевнені, що Василь Якович, який все життя працював і творив для людей, навіть у найскладніші часи будував, впроваджував сучасні технології для реалізації розвитку молоді та науки, буде жити вічно у своїх учнях, у нашій пам’яті та пам’яті багатьох по-справжньому вдячних йому людей. Це найголовніше для нас, як і дуже важливо, щоб добра пам’ять рідної людини не слугувала приводом для непорозумінь у суспільстві та розповсюдження сумнівної, образливої та навіть агресивної інформації.

З повагою,

Людмила ТАЦІЙ