Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Почесного доктора Університету Дайніуса Жалімаса обрано до Європарламенту від Литви

Дайніус Жалімас – почесний доктор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, професор конституційного та міжнародного права, декан юридичного факультету Університету Вітовта Великого (м. Каунас, Литва), член Європейської комісії «Демократія через право» (Венеціанська комісія), колишній суддя (2011-2021) та Президент (2014-2021) Конституційного суду Литовської Республіки, міжнародний експерт проєкту Ради Європи «Підтримка судових інституцій та процесів задля посилення доступу до правосуддя в Україні».

Є автором більш ніж 10 монографій з міжнародного публічного права та конституційного права, 150 наукових статей та понад 70 інших статей, опублікованих у різних виданнях.

Крім того, є одним із співавторів змін до Конституції України 2019 року. Зокрема проф. Жалімас неодноразово наголошував на важливості закріплення на конституційному рівні європейського та євроатлантичного курсу України, що буде сприяти утвердженню та розвитку європейських стандартів, зокрема у сфері захисту прав людини, в національному законодавстві. Подібні положення містяться в конституціях цілої низки держав – Литви, Румунії, Чорногорії та інших.

«Посилення ролі Європи у світі, не поступаючись впливом авторитарним режимам на інших континентах, і відстоюємо примат міжнародного права в міжнародних відносинах – твердо і в тій мірі, в якій це необхідно для перемоги, – підтримуючи самооборону України від агресії»: одним із ключових тезисів Дайніуса Жалімаса в його політичній діяльності.

Дайніус Жалімас був першим номером партії «Свобода», яка набрала майже 8% голосів.

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого висловлює щиру вдячність Дайніусу Жалімасу за постійну та систематичну підтримку українського народу, відстоювання високих людських цінностей та свобод, дружні та продуктивні відносини з Університетом та вітає з обранням до Європарламенту від Литовської республіки. Бажаємо нових наукових та професійних звершень!