uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

Заходи Центру дослідження правових проблем перехідного правосуддя

 1.17-24 травня 2021 р. Центром була проведена перша в Україні Міжнародна школа перехідного правосуддя у форматі онлайн. Веб-сайт школи http://transitionaljustice.online

В рамках школи відбулися 10 лекцій провідних світових експертів у сфері перехідного правосуддя, а також Практикум, фасилітаторами якого стали члени Робочої групи з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Комісії з питань правової реформи при Президенті України.

У роботі Школи взяли участь 142 учасники, серед яких понад 20 представників судових органів, понад 20 представників органів прокуратури, близько 40 адвокатів і практикуючих юристів, 6 правозахисників з неурядових організацій, понад 40 науковців та викладачів закладів вищої освіти, близько 20 аспірантів і студентів.

За результатами роботи в рамках Практикуму слухачі-учасники Школи, напрацювали спільну Резолюцію, яку буде взято до уваги членами Робочої групи з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Комісії з питань правової реформи в Україні та яку буде надіслано державним органам, залученим до процесу перехідного правосуддя, і поширено у засобах масової інформації.

http://nauka.nlu.edu.ua/?p=11701

https://dniokh.gov.ua/?p=64069

2. 16 травня 2021 р. до Центру з візитом завітали Радник з питань професійної військової освіти при Представництві НАТО в Україні від Литви, підполковник Стасіс Палдунас, Старший радник від США при Міністерстві оборони України Джон Бассут, Радник з гендерних питань оперативно-тактичної групи –”Україна” (Операція “ЮНІФАЄР”), капітан Метью Дж. Стоунер, директор Департаменту військової освіти і науки Міністерства оборони України Володимир Мірненко, у супроводі перекладачки відділу оборонного співробітництва при Посольстві США в Україні Ольги Кравчук, та лінгвіста оперативно-тактичної групи –”Україна” (Операція “ЮНІФАЄР”), лейтенанта Наталі Вілсон.

Учасники зустрічі обговорили можливості для співпраці в рамках розвитку Центру і розширення програм обміну досвідом у сфері одного з компонентів перехідного правосуддя, пов’язаного з роззброєнням, демобілізацією та реінтеграцією (Disarmament Demobilisation and Reintegration – DDR). 

3. 16 серпня 2021 р. Центром спільно з Робочою Групою з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Комісії з правової реформи при Президенті України, Центром міжнародного гуманітарного права і перехідного правосуддя та Центром прав людини «ЗМІНА» за підтримки Фонду «Відродження» було проведено Регіональний круглий стіл із ключовими лідерами громадської думки Харківщини з метою обговорення основних елементів перехідного правосуддя і їхнього застосування в Україні. До участі в обговоренні було запрошено представників громадянського суспільства, наукової спільноти, лідерів громадської думки Харківського регіону.

4. 9 серпня 2021 р. Центр приймав делегацію Оборонного інституту міжнародно-правових досліджень (DIILS) на чолі з його директором, капітаном Іоаном Векслером, директоркою регіональної програми DIILS Сандру О’Герн, радника з питань інституційного розвитку DIILS Джозефа Оренштейна і офіцера міжнародних операцій DIILS лейтенанта-командора Карла Мюллера. Делегація DIILS взяла участь у круглому столі «Удосконалення викладання міжнародного гуманітарного права та права прав людини для військовослужбовців Збройних сил України». Захід присвячено актуальним питанням прав людини і перехідного правосуддя. Круглий стіл відкрила директорка Центру Оксана Сенаторова, яка презентувала діяльність та внесок Центру у розбудову механізмів перехідного правосуддя в Україні. 

https://nlu.edu.ua/universytet-vidvidala-delegacziya-yevropejskogo-komanduvannya-zbrojnyh-syl-spoluchenyh-shtativ-ameryky/

9 грудня 2021 р. Центр дослідження правових проблем перехідного правосуддя разом із Центром міжнародного гуманітарного права та перехідного правосуддя провів першу із циклу онлайн-лекцій, присвячених міжнародному гуманітарному і міжнародному кримінальному праву, засадам перехідного правосуддя.

Спікеркою цього вебінару була Юлія Нузбан, яка з 2010 р. працює юристкою Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду. 

Тема лекції: “Тривалість провадження у Міжнародному кримінальному суді: контекст, останні події та запропоновані кроки для покращення ситуації”.  Участь у вебінарі взяли близько 40 викладачів, студентів, практикуючих юристів, суддів та прокурорів. Доповідь завершилася сесією запитань-відповідей. З основними тезами виступу можна ознайомитися у публікаціях лекторки у блозі EJIL: Talk! https://www.ejiltalk.org/author/yulianuzban/

Презентація