Навчальна база Інституту

В Університеті створено належну базу для організації навчально-виховного процесу, науково-дослідної роботи, сучасні житлові і побутові умови для студентів і професорсько-викладацького складу, їх фізичного та культурного розвитку.

Зараз матеріальна база Університету складається з 19 навчальних корпусів, 15 гуртожитків, Палацу студентів, навчально-бібліотечного комплексу, спортивних, культурно-розважальних та лікувально-оздоровчих комплексів, адміністративно-господарських будівель, що розташовані у м. Харків, Полтава та в окупованому Симферополі. Загальна площа будівель Університету становить 264 821,7 м², а саме:

  • навчальні корпуси загальною площею 127 857,4 м² (у т. ч. спортивні споруди – 10 150, 0 м²; навчально-бібліотечний комплекс площею 16 548,0 м²);
  • гуртожитки квартирного типу загальною площею 114 264,3 м² на 6 819 місць;
  • адміністративно-господарські будівлі загальною площею 12 386,9 м²;
  • медично-оздоровчі центри та підприємства громадського харчування загальною площею 10 313,1 м².

На сьогодні Університет повністю забезпечений якісними навчальними площами, що мають сучасне технічне й естетичне наповнення.

Для занять фізичною культурою та спортом також створені сприятливі умови. В усіх навчальних корпусах та гуртожитках обладнані спортивні майданчики, працюють спортивні та тренажерні зали.

Ефективно працює Палац студентів Університету, де створено умови для культурно-масової, виховної роботи, творчого та особистісного розвитку студентів і співробітників.

Навчальна база Інституту

Під час навчання в Інституті курсанти опановують велику кількість навчальних дисциплін не тільки за спеціальностями юридичного профіля, а також за спеціальністю військового спрямування. В Інституті є досить широка навчально-матеріальна база, яка складається з багатьох напрямків, а саме вогневої підготовки (що включає в себе мультимедійний тир з різними видами озброєння), сучасного комп’ютерного класу, сучасних спортивних майданчиків та багато іншого.


Проходження базової військової підготовки курсантами Інституту.

Програма базової загальновійськової підготовки курсантів розроблена на основі Програми базової загальновійськової підготовки (для підготовки мобілізаційних ресурсів) з урахуванням досвіду ведення бойових дій в російсько-Українській війні, стандартів та процедур держав-членів НАТО.

Програма базової загальновійськової підготовки курсантів призначена для підготовки осіб, що вступили на навчання до вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти та закладів фахової передвищої військової.

Метою підготовки є набуття ними первинних знань, умінь і навичок, необхідних для подальшого продовження навчання, а у випадку потреби виконання обов’язків за посадою “стрілець”.

Основним завданням є:

  • вироблення єдиних поглядів та підходів до проведення БЗВП;
  • визначення тематичного розрахунку годин з розподілом навчального часу по освітнім компонентам, темам і заняттям;
  • визначення умов підготовки;
  • визначення переліку вправ стрільб (нормативів, дій), які повинен виконати військовослужбовець під час навчання;
  • надання методичних рекомендацій з організації навчання військовослужбовців на ключові заняття.

Особливістю підготовки є:

  • впровадження в навчання підготовки захисту від БпЛА шляхом нарощення змісту інженерної підготовки (включені питання облаштування позицій та маскування позицій), вивчення порядку (тактики) дій військовослужбовців у разі такої загрози;
  • нарощування підготовки психологічною складовою;
  • включення до курсу навчання підготовки військовослужбовців до можливого потрапляння в полон;
  • з метою послідовного навчання правилам метання гранати, було розроблено та включено підготовчі вправи;
  • нарощування практичної складової тактичної медицини.

Підготовка військовослужбовців практичною складовою з урахуванням змін тактики дій противника, застосуванням ним нових типів ОВТ, в тому числа – БпЛА, значним витоком інформації від військовослужбовців ЗС України, яка використовується в інтересах противника.

Під час проходження даної підготовки курсанти опановують велику кількість навчальних дисциплін безпосередньо на польовому виїзді , а саме:  підготовки зі зв’язку, основи кібербезпеки, підготовки з РХБЗ, військової топографії, інженерної підготовки (мінної безпеки), психологічної підготовка, тактичної медицини, тактичної підготовка, вогневої підготовки, розвідувальної підготовки.