Факультет адвокатури – один із наймолодших, але один із найперспективніших факультетів. Він був створений 27 лютого 2017 р. В цьому ж році здійснено набір на 1 курс першого (бакалаврського) рівня вищої освіти та 1 курс другого (магістерського) рівня вищої освіти. З 2019 р. набір здійснюється й на заочну форму навчання. В 2024 р. факультет може запропонувати ще й дистанційну форму навчання на 1 курсі другого (магістерського) рівня вищої освіти.
Факультет розташований у приміщенні навчально-бібліотечного корпусу за адресою вул. Григорія Сковороди, 84-а, навчальна зона якого налічує близько 70 аудиторій.
У корпусі створена коворкінг-зона – модернізований та зручний простір для навчання, організації та проведення науково-практичних конференцій, яка облаштована мультимедійним обладнанням, швидкісним WI-FI, що створює сприятливі умови для інтелектуального й культурного дозвілля студентської спільноти. Для поєднання навчання і відпочинку у розпорядженні студентів є РS 55, міні-футбол, настільні ігри та необмежений доступ до бібліотечного фонду університету.
Основною метою діяльності факультету є: розширення навчальних можливостей та створення сприятливих умов для отримання студентами якісної вищої юридичної освіти для задоволення потреб суспільства, української держави та ринку праці; інтеграція студентів у професійне середовище юристів-практиків з 1 курсу навчання; підготовка висококваліфікованих та конкурентоспроможних фахівців у галузі права; залучення студентів до науково-дослідної діяльності та підтримка у подальшому вступі до аспірантури; сприяння високому культурно-духовному, патріотичному розвитку студентів, їх саморозвитку та реалізації потенціалу особистості студентів.
Глибокому засвоєнню теоретичних засад юриспруденції студентами факультету сприяє висококваліфікований професорсько-викладацький склад, представники якого мають достатній стаж наукової та педагогічної діяльності, а також практичний досвід у здійсненні індивідуальної адвокатської діяльності, роботи в адвокатських об’єднаннях, органах прокуратури, судових та правоохоронних органах.
На факультеті регулярно ініціюються та проводяться наукові конференції та практичні заходи, лекції та семінари із залученням практикуючих юристів, адвокатів, членів Ради адвокатів Харківської області, суддів Верховного Суду, Конституційного суду України, місцевих та апеляційних судів, які транслюють досвід та актуальні проблеми застосування законодавства, що сприяє кращому засвоєнню та опануванню студентами фундаментальних засад юридичної освіти та практичних навичок здійснення адвокатської діяльності.
Студенти факультету адвокатури, які мають значні досягнення у навчанні та науковій діяльності, регулярно отримують стипендії Президента України, стипендії Кабінету Міністрів України, стипендії Верховної Ради України, стають переможцями та лауреатами всеукраїнських й регіональних студентських конкурсів і олімпіад.
Навчальний процес, науково-дослідницька та соціально-виховна діяльність факультету базується на засадах партнерських відносин, взаємодопомоги та поваги між науково-викладацьким складом Університету, деканатом факультету та студентами.
До складу факультету входять кафедра цивільного права, кафедра цивільної юстиції та адвокатури, кафедра екологічного права та кафедра фінансового права. Саме тому поряд із обов’язковими освітніми компонентами, на факультеті фокусується увага як на впровадженні у навчальний план здобувача бакалаврату та магістратури дисциплін профільного циклу, так і на формуванні високої правової культури й правової свідомості майбутнього адвоката, збагаченні його світоглядного потенціалу, а також опануванні моральних та етичних основ соціальної комунікації як у професійному, так і повсякденному житті.
На факультеті функціонує потужна команда студентського комьюніті. Активну діяльність проводить студентський сенат, рада студентського самоврядування факультету, “Клуб юних адвокатів”, які активно ініціюють та проводять заходи культурного, наукового, спортивного та громадського життя, приймають участь у благодійних акціях, а також займаються волонтерською діяльністю й підтримують захисників України. Крім того, студенти факультету є представниками студентського Омбудсмена. За студентської ініціативи створено “English speaking club” для покращення знань з юридичної англійської.
За сприяння факультету з метою підвищення якості освіти студентів шляхом набуття практичних навичок та інтеграції освітнього, наукового та практичного потенціалу студенти проходять виробничу практику та стажування в адвокатських об’єднаннях та юридичних компаніях.
Студенти факультету адвокатури мають можливість проходити виробничу практику та практику зі спеціальності як у державному (ДБР, НАБУ, РНБО, АРМА, органи судової влади та ін.) так і приватному секторі, наприклад юридичних відділах ІТ-компаній.
Також, “Клуб юного адвоката” відкриває можливість відвідувати екскурсії до різних державних установ і організацій, наприклад Верховний Суд України та Касаційний господарський суд.
На факультеті функціонує Paralegal school – школа помічника адвоката, яка допоможе отримати додаткову можливість набути практичних навичок пізнати тонкощі адвокатської професії за участі партнерів факультету. Унікальна платформа для проходження практики у позанавчальний час, що побудована на залученні студентів до складання процесуальних документів, виконанні практичних кейсів та завдань, що дозволяє опанувати методику й тактику представництва і захисту прав клієнтів під керівництвом практикуючих адвокатів.
Також, на факультеті адвокатури започатковано у 2024 р. Лабораторія “Офіс студента” для поглибленого вивчення та застосування студентами інноваційних технологій, а також проведення практичних занять та подій, спрямованих на розвиток компетенцій у сфері ІТ-права. Офіс студента оснащений сучасною технікою, мультимедійними дошками та іншим надсучасним обладнанням.
Протягом всього періоду навчання факультет створює умови для інтернаціоналізації освіти, студенти щорічно беруть участь у програмах академічної мобільності, які реалізуються, зокрема, на виконання міжуніверситетських договорів між Університетом Миколаса Ромеріса (Литва), Стамбульським Університетом «Меденієт» (Туреччина), Університетом Масарика (Чехія), Лодзьким Університетом (Польща), Берлінською школою економіки та права (Німеччина), Східно-китайським університетом політичних наук та права (Китай), Університетом Сантьяго-де-Компостелла (Іспанія), Міланським Університетом (Італія), Лісабонським Університетом (Португалія), Університетом Центрального Ланкаширу (Кіпр), Осієцьким університетом імені Йосипа Юрая Штросмаєра (Хорватія) та іншими університетами-партнерами.
Після завершення навчання факультет сприяє у працевлаштуванні випускників в рамках реалізації Меморандумів та договорів про співробітництво Університету з адвокатськими об’єднаннями, адвокатами, що здійснюють індивідуальну адвокатську діяльність, ІТ-компаніями та юридичними компаніями-лідерами українського і міжнародного бізнесу.