Інформація про гуртки кафедри трудового права

Науковий гурток кафедри трудового права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого має давню та славетну історію. Він розпочав свою роботу у 1968 році, і його членами у різні часи були такі провідні викладачі і науковці сучасного трудового права України як проф. Ярошенко О.М., проф. Жернаков В.В., доц. Сільченко С.О. Дуже велику увагу студентським науковим розробкам приділяли професори кафедри Бару М.Й. та Процевський О.І.

Протягом існування гуртка з трудового права та права соціального забезпечення наукове керівництво його роботою здійснювали професори Жигалкін П.І., Ярошенко О.М., Жернаков В.В., доценти Гончарова Г.С., Сільченко С.О., Кравцов Д.М. З 2019 року науковим керівником гуртка є доц. Зіноватна І.В.

Основними цілями наукового гуртку кафедри трудового права є:

• сприяння в підвищенні рівня наукової підготовки студентів;
  • формування у студентів інтересу та потреби до наукової творчості;
  • розвиток творчого мислення, наукової самостійності, підвищення внутрішньої організованості, свідомого відношення до навчання, поглиблення та закріплення отриманих у процесі навчання знань.

Основними завданнями наукового гуртку кафедри трудового права є:

• забезпечення активної участі студентів у проведенні наукових конференцій, конкурсів на кращу наукову працю, наукових семінарів;
  • формування у студентів інтересу до наукової творчості, навчання методиці й способам самостійного вирішування наукових завдань у сфері трудового права та права соціального забезпечення, а також формування навичок роботи в наукових колективах;
  • допомога студентам в оволодінні методикою й навичками проведення самостійних наукових досліджень і розробки наукових проблем;
  • обмін досвідом організації та проведення наукової роботи серед членів наукового гуртка;
  • сприяння поглибленому вивченню навчального матеріалу;
  • підготовка із числа найбільш здатних, активних і успішних студентів резерву наукових і науково-педагогічних кадрів;
  • виявлення найбільш обдарованих і талановитих студентів, використання їх творчого й інтелектуального потенціалу для вирішення актуальних завдань підвищення ефективності освітнього процесу.

Кожного року понад 40 студентів беруть участь у засіданнях наукового гуртку кафедри, виступають з науковими доповідями, готують наукові матеріали на конференції та надсилають для публікації у наукових фахових виданнях.

Учасники гуртків виявляють свої наукові таланти у багатьох олімпіадах, конкурсах, судових дебатах, які проводяться як в Університеті, так і за його межами. Окремі члени наукових гуртків кафедри трудового права беруть участь у щорічних Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт і отримують дипломи 1-го, 2-го та 3-го ступенів.

Засідання гуртку відбувається, як правило, 1-2 рази на місяць.

Науковий керівник: Зіноватна Іляна Вікторівна

Контактні дані : i.v.zinovatna@nlu.edu.ua