Кафедра прав людини та юридичної методології

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Кафедри > Кафедра прав людини та юридичної методології

Погребняк Станіслав Петрович

Завідувач кафедри
s.p.pogrebnyak@nlu.edu.ua
(057) 757-76-68

Доктор юридичних наук, професор

Кафедра прав людини та юридичної методології була створена на підставі рішення Вченої ради Університету від 7 червня 2022 року. При цьому кафедра є однією з ідейних правонаступниць заснованої ще у 1930 році кафедри теорії держави і права (у 2018 – 2022 роках існувала як кафедра теорії та філософії права).

Історичний зв’язок кафедри прав людини та юридичної методології з кафедрою теорії держави і права підтверджується також тим, що члени кафедри прав людини та юридичної методології протягом багатьох років працювали на кафедрі теорії держави і права під керівництвом проф. М. В. Цвіка та О. В. Петришина. В свою чергу останні були учнями видатних науковців – проф. В. І. Сливицького та В. М. Горшеньова, які також викладали на кафедрі теорії держави та права Університету.

Крім того, наукова проблематика кафедри прав людини та юридичної методології утворювала один з пріоритетних напрямів досліджень кафедри теорії держави і права протягом останніх 30 років.

Сьогодні кафедра забезпечує викладання таких обов’язкових навчальних дисциплін, як «Європейська Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод та юридична практика», «Юридичний аналіз та письмо», «Порівняльне правознавство», «Відкриті дані в юридичній практиці». Крім того, на кафедрі викладається низка вибіркових навчальних дисциплін: «Верховенство права», «Права людини», «Правничі системи сучасності», «Вступ до європейських правових цінностей» та ін.

Ці дисципліни спрямовані на формування у майбутніх правників сучасного юридичного світогляду, розуміння цінності прав людини, верховенства права, гідності людини, усвідомлення суті європейської ідентичності і незворотності європейського та євроатлантичного курсу України, формування важливих практичних професійних навичок (зокрема, в сфері юридичного аналізу, юридичної інтерпретації та аргументації, роботи з юридичними текстами).

Слід зазначити, що викладачі кафедри беруть активну участь в міжнародних наукових та навчальних проектах, які Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого реалізує разом з іноземними партнерами (проекти Еразмус і Жан Моне Модуль, проект Еразмус і Жан Моне Центр Досконалості, проект Горизонт).

Кафедра прав людини та юридичної методології

м. Харків, вул. Григорія Сковороди, 77, ауд. 37