Університет має розширені міжнародні зв’язки. Налагоджено співпрацю й укладено договори з навчальними закладами Великої Британії, В’єтнаму, Іспанії, Литви, Німеччини, Польщі, Сполучених Штатів Америки, Узбекистану, Франції та інших країн. Він є учасником спільних європейських та міжнародних проектів.
18 вересня 2004 р. університет підписав Велику хартію університетів (м. Болонья). 14 грудня 2007 р. університет став членом Європейської асоціації університетів.
Участь у спільних європейських проєктах (за програмами Темпус, Еразмус+ та іншими, безпосередньо спрямованими на налагодження співробітництва у сфері вищої освіти і науки) разом із провідними університетами країн Європи стала одним із найбільш успішних напрямів міжнародної наукової співпраці закладу.
Успішно закінчено роботу над спільним проєктом Темпус «Розробка регіональних міждисциплінарних навчальних курсів з питань енергетичного та екологічного права» (партнери – Університет Магдебурга (Німеччина), Університет Жирони (Іспанія), Королівський технологічний університет (Швеція), Агентство «Міжнародний університетський сервіс» (Австрія), Грузинський технічний університет, Державний університет Ілія (Грузія)).
У рамках спільного проєкту Еразмус+ «Європейське право прав людини для університетів України і Молдови» (партнери – Університет Корку (Ірландія), Університет Хаддерсфілду (Велика Британія), Королівський технологічний університет (Швеція)) науковці нашого закладу розробили такі навчальні програми для аспірантів: «Доктрина та практика захисту прав людини», «Проблеми прав біженців та виклики сучасності», «Верховенство права і толерантність», «Права людини та гендерна рівність», «Протидія расизму, ксенофобії та екстремізму».
У рамках обох проєктів вчені Університету мали змогу пройти стажування в університетах-партнерах.
Крім того, виш приєднався до Ініціативи Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй «Взаємодія з академічними спільнотами» – міжнародної мережі, що об’єднує понад 1000 університетів із 120 країн світу. UNAI виконує функції платформи, на базі якої здійснюється співробітництво метою формування єдиної глобальної культури інтелектуальної відповідальності перед суспільством. Членство в організації дає доступ до участі в наукових і освітніх заходах центральних установ ООН, сприяє розширенню наукового співробітництва у сфері обміну знаннями, вдосконаленню навичок і підвищенню кваліфікації.
Університет став учасником проєкту з торговельної політики (2016), що реалізується за фінансової підтримки Агенції США з міжнародного розвитку (USAID). Під час цих заходів розглянуто особливості функціонування механізму з врегулювання суперечок у рамках СОТ, висвітлений досвід України у їх використанні. Доповідачами були експерти Проєкту USAID з торговельної політики України й фахівці з міжнародної торгівлі.